Nowoczesna kuchnia to nie tylko stylistyka oparta o gładkie fronty czy wyspę w centrum pomieszczenia. Równie ważna jest ergonomia i praktyczne rozwiązania. Fot. Nobilia.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia to nie tylko stylistyka oparta o gładkie fronty czy wyspę w centrum pomieszczenia. Równie ważna jest ergonomia i praktyczne rozwiązania. Fot. Nobilia.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 marz 2016 11:15

Tak urządzisz funkcjonalną kuchnię: zobacz praktyczne pomysły

Urządzenie kuchni może niekiedy być prawdziwym wyzwaniem. Doradzamy, jak urządzić i wyposażyć to pomieszczenie, aby było nie tylko piękne i przytulne, ale też funkcjonalne i praktyczne?

Prędzej czy później każdemu z nas przyjdzie zmagać się wyborem odpowiednich mebli i akcesoriów kuchennych. Ilość przedmiotów, jakie musi pomieścić nasza kuchnia, wymaga wyboru specjalnych rozwiązań. Przedstawiamy garść propozycji, które sprawią, że korzystanie z tego pomieszczenia stanie się prawdziwą przyjemnością.

Na rynku pojawia się coraz więcej szafek i szuflad, które zaskakują nie tylko swoją pojemnością, ale też praktycznymi rozwiązaniami. Z pewnością ciekawą metodą stosowaną przez producentów przy konstrukcji szuflad jest zastąpienie tradycyjnego relingu szkłem lub metalem. Boki wykonane z takiego materiału zapewniają nie tylko dodatkową stabilność, ale też sprawiają, że szuflada jest wtedy bardziej pojemna. Dzięki temu przechowywane tam przedmioty, jak garnki czy pokrywy nie wypadają z szuflady. Coraz większą popularność zdobywają również szafki zlewowe, które są całkowicie pozbawione uchwytów.

Zaskakują również pomysły wypełnienia szuflad. Obok tradycyjnych wkładów na sztućce (drewnianych, z regulowanymi podziałkami) pojawiają się także propozycje z wyższej półki. Takie wypełnienie może zawierać między innymi: specjalną przegródkę na noże, na chochle, na pozostałe sztućce, luksusowe młynki, a także niezwykle praktyczne pojemniki ze szklanym wieczkiem, dzięki któremu nie ma potrzeby wyciągania pojemnika, aby sprawdzić jego zawartość.

Również przy popularnych szufladach “cargo” producenci prześcigają się w pomysłach na nowe, praktyczne rozwiązania. Można tu chociażby wspomnieć o szufladach, których wnętrze wykonano z płóciennej siatki. Świetnie nadają się do przechowywania bułek czy bagietek. Nowością zaproponowaną przez niemiecką markę Nobilia są także szuflady bez półek, jedynie z pojemnikami wiszącymi na szynach. Na rynku pojawiła się także wersja ekologiczna ze specjalnymi metalowymi drutami na butelki.

Kiedy projektujemy kuchnię i wybieramy do niej meble chcemy efektywnie wykorzystać każdy element tej, często niewielkiej, powierzchni. Również kłopotliwy narożnik. Alternatywą może być popularny Le Mans, który zajmuje mniej miejsca niż karuzela. Tutaj drzwi otwierają się na zewnątrz, a półki szafki się wysuwają, przez co uzyskujemy łatwy dostęp do jej całej zawartości.

Bez wątpienia rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym zagospodarowanie kuchni, tak aby była ona praktyczna i funkcjonalna, będzie czystą przyjemnością.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH