Nowoczesna kuchnia w męskim charakterze. Telewizor został zawieszony w bezpośrednim sąsiedztwie baru - tutaj można usiąść i obejrzeć mecz. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia w męskim charakterze. Telewizor został zawieszony w bezpośrednim sąsiedztwie baru - tutaj można usiąść i obejrzeć mecz. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 lip 2015 15:17

Telewizor w kuchni: rozwiązania z polskich domów

Telewizor w kuchni - dla jednych fanaberia, inni nie wyobrażają sobie bez niego zmywania czy przygotowywania posiłków. Tak wyglądają polskie kuchnie z telewizorami.

Telewizor w kuchni to sprawa bardzo kontrowersyjna. Dla telemaniaków jest absolutną koniecznością - inni uważają go za zbyteczny przedmiot, niepasujący do charakteru pomieszczenia. Za montażem tego urządzenia w kuchni przemawia jednak przynajmniej kilka aspektów. 

Przede wszystkim, TV w kuchni umili nieprzyjemne codzienne obowiązki, takie jak zmywanie, które podczas oglądania ulubionego serialu czy wiadomości upłynie nam znacznie milej. Osoby zabiegane również docenią obecność TV, wtedy gdy np. chcą nadrobić zaległości w sprawie najnowszych wiadomości ze świata, a muszą jednocześnie wyprawić dzieci do szkoły z drugim śniadaniem.

W kuchniach z barem telewizor może stać się nieodłącznym katalizatorem domowych imprez. Z jego obecności skorzystają również osoby, które lubią pichcić według przepisów z kulinarnych programów telewizyjnych. 

Jeśli już zdecydowaliśmy się na montaż telewizora w kuchni, powinniśmy wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Dobierając jego lokalizację pamiętajmy zarówno o aspektach estetycznych, jak i praktycznych. Sprawdźmy, czy miejsce instalacji pozwoli nam na wygodne oglądanie telewizji podczas kuchennych prac i, czy sprzęt nie jest narażony na bezpośrednie działanie wilgoci lub bardzo wysokiej temperatury.

Warto rozważyć montaż TV na ruchomym wysięgniku, pozwalającym na zmianę pozycji monitora. Ciekawym rozwiązaniem jest również telewizor chowany w blacie, wysuwany z niego tylko wówczas, gdy domownicy czują taką potrzebę. 

W naszej galerii prezentujemy najciekawsze aranżacje z polskich domów. Zobaczcie, jak mieszkają telemaniacy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • laxar, 2015-09-25 18:08:21

    w ostatnim czasie własnie sie zatanawiałam nad zakupem telewizora w swojej kuchni, jednak nie wiem gdzie go umieścić, może podwieszony w rogu byłoby ok. Myślę, ze współgrałby on ogolnie w wygladem, bo mam czarno biało czerwona kuchnię, dodatki tylko są w czerwonym odcieniu.

POLECAMY W SERWISACH