Ceramiczna forma w kształcie serca z karbowanym rantem to propozycja francuskiej marki Emile Henry. Idealna na walentynkowe ciasto. Do kupienia w sklepie LeDuvel. Fot. Emile Henry.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Ceramiczna forma w kształcie serca z karbowanym rantem to propozycja francuskiej marki Emile Henry. Idealna na walentynkowe ciasto. Do kupienia w sklepie LeDuvel. Fot. Emile Henry.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
11 lut 2015 14:48

Walentynki w kuchni. Akcesoria do wypieków

W Walentynki lubimy zaskoczyć drugą połówkę samodzielnie przyrządzonymi pysznościami. Dzięki najnowszym akcesoriom kuchennym randka może być jeszcze przyjemniejsza.

Słodkości (i nie tylko) upieczone własnoręcznie mogą być jednym z lepszych prezentów na Walentynki. Żeby efekt końcowy cieszył podniebienie i oczy, warto zaplanować sobie, co chcemy upiec i w jaki sposób to ozdobić.

Producenci akcesoriów kuchennych oferują wiele form i foremek do okolicznościowych muffinów, ciasteczek i ciast. Najczęstszym walentynkowym motywem są oczywiście serca i chociaż zdarza się, że w lutym odczuwamy przesyt uroczymi ozdobami, to właśnie Święto Zakochanych jest najlepszym czasem, żeby okazywać sobie uczucie w taki właśnie bezpośredni sposób.

Dlatego nawet w kuchni warto sięgnąć po dedykowane na Walentynki silikonowe foremki do babeczek, metalowe wykrawacze do ciastek czy ceramiczne formy na ciasto. A wszystko to w kształcie mniejszych czy większych serc. Nie dość, że wypieki, zrobione za pomocą takich akcesoriów pięknie wyglądają, to często same narzędzia są po prostu ładne i estetycznie wykonane. Aby zwieńczyć dzieło, można sięgnąć po urocze papilotki do babeczek lub filcowe czy materiałowe ozdoby, dzięki czemu aranżacja stołu w czasie walentynkowej randki zyska na atrakcyjności.

A jeśli nie przepadamy za słodkościami, w naczyniu do pieczenia w kształcie serca możemy zrobić ulubioną zapiekankę lub w silikonowych foremkach upiec mini tarty na słono. Miłośnicy kulinarnych gadżetów i udogodnień mogą sięgnąć po naczynie do wypiekania bagietek. Przy odpowiednim przepisie można samodzielnie upiec bagietki, które będą tak samo pyszne, jak te francuskie. Do tego wino i romantyczna kolacja gotowa!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH