Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Serca i serduszka to najbardziej lubiane ozdoby w Święto Zakochanych. Sprawdzą się znakomicie również na stole, w połączeniu z białą czy kolorową zastawą będą wyglądać niezwykle romantycznie. Fot. Kahla.

Serca i serduszka to najbardziej lubiane ozdoby w Święto Zakochanych. Sprawdzą się znakomicie również na stole, w połączeniu z białą czy kolorową zastawą będą wyglądać niezwykle romantycznie. Fot. Kahla.
  • Autor: Joanna Buharewicz
  • 11 lut 2015 12:14 (aktualizacja: 13 lut 2015 16:05)

Walentynkowa dekoracja stołu. Pomysły na romantyczną kolację

Romantyczne randki w walentynkowy wieczór nie mogą obejść się bez odpowiedniej oprawy. Wyznaj miłość przy pomocy pięknie udekorowanego stołu.

Nasza druga połówka na pewno doceni starania, jakie włożymy w przygotowanie nastrojowej kolacji. Pięknie zaaranżowany stół, odpowiednio dobrane dodatki i stworzenie romantycznej atmosfery zapewni ją lub jego o naszym uczuciu. Nie ma przecież nic piękniejszego niż przygotowanie czegoś własnoręcznie. Nawet jeśli kolację zamówimy przez telefon, postarajmy się chociaż o odpowiednią jej oprawę.

Kiedy już zaplanujemy menu na romantyczny obiad, kolację czy nawet spotkanie w większym gronie (wszak w tym roku Walentynki wypadają w ostatki), warto zastanowić się także, w jaki sposób podkreślić wyjątkową atmosferę tego dnia.

Czerwień, czyli symboliczny kolor miłości na pewno będzie dobrym wyborem. Niekoniecznie zastawa powinna być czerwona, chociaż można trafić na taką bardzo często. Czasem wystarczy tylko czerwony obrus czy inne dyskretne dodatki w tym kolorze, które w połączeniu z białą porcelaną czy kryształowymi kieliszkami stworzą wyjątkowo miłosny nastrój.

Inne soczyste kolory, takie jak fiolet czy pomarańcz, również znakomicie nadadzą się na walentynkowe przyjęcie, tym bardziej, kiedy będzie to przy okazji większe karnawałowe spotkanie. Luty to moment, kiedy zaczynamy tęsknić za wiosną, dlatego kwiatowe i rustykalne motywy jak najbardziej sprawdzą się w czasie randek i imprez. Przecież miłość pachnie wiosną.

A jeśli chcemy podkreślić koniec karnawału, śmiało wykorzystujmy złoto, srebro (np. na obrusach i dodatkach) oraz błyszczącą kryształową zastawę. Kiedy zaś nie lubimy świecących wzorów, warto postawić na klasyczną białą zastawę, w harmonijnych kształtach. Takie uniwersalne eleganckie aranżacje sprawdzą się w każdej sytuacji.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA