Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tutaj dekoracją stołu są porcelanowe jaja pomalowane kolorowymi farbami oraz dekoracyjne zawieszki na dekoracyjnym wianku wiszącym nad stołem. Fot. Royal Copenhagen.

Tutaj dekoracją stołu są porcelanowe jaja pomalowane kolorowymi farbami oraz dekoracyjne zawieszki na dekoracyjnym wianku wiszącym nad stołem. Fot. Royal Copenhagen.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 marz 2016 15:02 (aktualizacja: 25 marz 2016 08:27)

Wielkanocny stół: 12 pięknych aranżacji

Wielkanoc to szczególny dzień w roku, zasługujący na należyte jego świętowanie oraz odpowiednią oprawę. Zobaczcie, jak odświętnie udekorować z tej okazji stół.

Urządzając stół na Wielkanoc warto pamiętać, że jest to święto radosne, a przy tym przypada na początki wiosny. Wobec tego kolory towarzyszące dekoracji stołu wielkanocnego powinny być adekwatne do pory roku oraz nastroju, towarzyszącego samemu świętu. 

Dlatego też warto sięgnąć po żywe kolory i wiosenne akcenty. Z białym obrusem i porcelaną pięknie będą się komponować zielone detale, czy to w postaci serwetek czy pomalowanych na kolor wiosny jaj czy choćby kieliszków z zielonego szkła.

Równie dobrze prezentować się będą także błękity, żywa barwa żółta, a także wszelkie barwy pastelowe, np. pudrowy róż. Ze śnieżnobiałym obrusem lub całkowicie czystym stołem wspaniale będą harmonizować komplety porcelany z kolorowymi malunkami. 

Warto również wzbogacić aranżację stołu o typowo wielkanocne akcenty. Urocze figurki zajączków, kurczaczków lub bardziej humorystyczne kury i koguty będą jak znalazł na wielkanocnym stole. Miłym detalem będą również bazie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA