Porcelana Rose Cottage. Fot. Villeroy&Boch

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Porcelana Rose Cottage. Fot. Villeroy&Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2017 12:06

Wiosna na stole – postaw na pastelowe kolory


Delikatne róże, błękity czy zielenie to barwy wprost stworzone do wiosennych stylizacji. Pastele można łączyć ze sobą dowolnie, np. tworząc cukierkowe aranżacje, bo na wiosnę nawet najbardziej słodkie połączenia są dozwolone!

Wiosną pastele zawsze są na topie. Zestawia błękity, róże i zielenie z kwiatami – zarówno świeżymi, jak i tymi na porcelanie, żeby obudzić wnętrze z zimowego snu. Też chcecie się obudzić? Nic prostszego. Wystarczy pastelowa porcelana – baza aranżacji, a w kwestii pozostałych dekoracji – wszystko jest dozwolone. Polecamy na tę okazję chociażby kolekcję Rose Cottage, na której w romantycznym stylu rozkwitają pąki róż. Pełny wdzięku, czarujący różany dekor na tle pastelowych barw zdobi całą kolekcję – od czajniczka do herbaty, przez filiżanki i talerze, aż do pojemnika na słodkości. Jej angielski styl można połączyć z porcelaną Mariefleur – na której mienią się letnie kwiaty inspirowane ogrodem Moneta w Giverny. Gdy na stole pojawi się już zastawa, czas na pozostałe akcesoria: serwetki, wazony i kolorowe poduszki na krzesła – wszystko w stonowanych pastelowych barwach.

Na wiosennym stole nie może zabraknąć pachnących, świeżych kwiatów. Rozłóż je między naczyniami, a dla odważniejszych – liściem palmowym zastąp talerz bazowy. Niebanalna dekoracja nad stołem? Kwiaty zawieszone pod sufitem niczym spadające krople deszczu to propozycja idealna na wiosenno-letni czas. Aby ją wykonać, zawieś poziomo nad stołem lekki bambusowy drążek i przywiąż do niego naturalnym sznurkiem kwiaty o długich łodygach. Kolorowa porcelana wprawia w dobry humor, niech nie zabraknie jej na Twoim stole!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH