Fot. HK Living

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. HK Living
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 lis 2016 09:29

Zastawa stołowa - nowoczesna aranżacja na święta

Zwolennicy nowoczesnych wnętrz przed świętami czy innymi wyjątkowym okazjami nierzadko mają problem z nakryciem stołu.

Chodzi bowiem o to, aby zastawa podkreślała uroczysty charakter chwili, a zarazem pasowała do stylu wystroju. Tego pierwszego kryterium z pewnością nie spełniają używane na co dzień zwykłe naczynia, a drugiego – klasyczna porcelana. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Proponujemy sięgnąć po nową kolekcję ceramiki firmy HK Living. Prostą, a jednocześnie niezwykle wyrafinowaną. Wprost stworzoną do oszczędnie urządzonych wnętrz! To artystyczne naczynia inspirowane zapewne wyrobami z pradziejów naszej cywilizacji. Do takiego wniosku skłaniają ich nieregularne formy i niewyrównane krawędzie, przez co wyglądają jakby zostały ulepione przed wynalezieniem koła garncarskiego.

Piękne w swojej niedoskonałości. Ale jeszcze piękniejsze są pokrywające je cieniowane szkliwa, harmonijnie przechodzące od ciemniejszych tonów po jaśniejsze, które z kolei luźno nawiązują do trendów z lat siedemdziesiątych XX wieku. Oko cieszy również ich kolorystyka, utrzymana w gamie błękitów, zieleni i szarości. Barwy różne, ale znakomicie komponujące się ze sobą. Nie trzeba więc trzymać się tylko jednej palety barw; można skompletować zastawę ze wszystkich trzech bez obawy, że popełnimy aranżacyjny błąd.

Talerze, miseczki i filiżanki z tej serii wzorniczej są tak efektowne, że żal je chować do szafek po skończeniu obiadu czy kolacji. Lepiej postawić je na półkach czy komodach – niech zdobią wnętrze także poza porami posiłków. Do ekspozycji niczym dzieło sztuki nadaje się również misa udekorowana marokańskimi ornamentami. Chociaż jej rodowód jest inny, wraz z naczyniami „prehistorycznymi” tworzy zadziwiająco spójną całość.

Ci, którym bliska jest natura, powinni zainteresować się naczyniami z serii dżungla. One też nie są nieskazitelne, w czym zresztą tkwi urok wszystkich ręcznie robionych rzeczy. Najbardziej jednak zachwycają zdobiące je wzory – liście paproci i palm oraz paski zebry. Odważni mogą zestawić je z drewnianymi talerzami (i jedne, i drugie od HK Living). Nakrycie stołu będzie nie tylko ekologiczne, ale i oryginalne, a do tego przeniesie nas wbrew pogodzie za oknem w ciepły i słoneczny świat.

 Dutchhouse.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH