Rozświetlona naturalnym światłem kuchnia. Biała zabudowa kuchenna marki HTH utrzymana w całości w bieli jest ocieplona wizualnie przez podłogę w jasnym kolorze drewna. Aranżację dopełniają odsłonięte belki stropowe pomalowane na biało. Fot. HTH.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Rozświetlona naturalnym światłem kuchnia. Biała zabudowa kuchenna marki HTH utrzymana w całości w bieli jest ocieplona wizualnie przez podłogę w jasnym kolorze drewna. Aranżację dopełniają odsłonięte belki stropowe pomalowane na biało. Fot. HTH.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
14 lip 2015 10:57

15 pomysłów na kuchnię w stylu skandynawskim

Funkcjonalne, wypełnione światłem, ocieplone drewnem i utrzymane w prostej formie. Takie są kuchnie skandynawskie, które szturmem zdobyły serca i domy Polaków.

Kuchnie skandynawskie od kilku sezonów cieszą się nieprzerwaną popularnością wśród Polaków. Urządzenie pomieszczenia w takim duchu nie jest wcale trudne, wystarczy zastosować kilka prostych zabiegów aranżacyjnych. 

Drewno i biel

W kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim królującym kolorem jest biel. Białe są meble, ściany, a często również podłogi. Skandynawowie doceniają i lubią drewno, dlatego też częstym zabiegiem jest malowanie drewnianych mebli i desek podłogowych na biało. Miłość do drewna sprawia, że jest ono również obecne w naturalnych lub bielonych odcieniach - czy to w postaci drewnianej podłogi, blatu kuchennego czy też... odsłoniętych belek stropowych bądź stolarki okiennej. Biel i drewniane akcenty to niemal podstawa skandynawskiego wystroju. 

Dużo światła

W Skandynawii, gdzie ilość słonecznych dni w roku jest mała, a same dni są krótkie, domy często nie mają firanek - tak, aby nie blokowały one dostępu cennego dziennego światła. Dlatego też kuchnie skandynawskie są zawsze wypełnione naturalnym światłem, co dodatkowo potęguje wszechobecna biel. Warto w naszej kuchni również pożegnać się z firankami, odsłaniając okna, które pięknie doświetlą pomieszczenie. 

Liczy się funkcjonalność

Praktyczność i funkcjonalność rozwiązań to podstawa w kuchniach w stylu skandynawskim. Meble muszą być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, a wszelkie sprzęty, po które często sięgamy - pod ręką. Otwarte półki z podręcznymi drobiazgami nad blatem i wszelkie kredensy są mile widziane. 

Istotne detale

W kuchniach skandynawskich, w których króluje prostota, istotne stają się wszelkie detale. Akcesoria, które wpisują się w estetykę wnętrz rodem z północy Europy to wszelkie surowe, niemal industrialne lampki i lampy, delikatnie vintage'owe zegary z okrągłą tarczą i wszelkie sentencje bądź grafiki utrzymane w czerni i bieli oprawione w czarną ramę. Takie akcenty są idealną aranżacyjną kropką nad "i", wprowadzającą mocniejszy akcent do jasnej przestrzeni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH