Szara cegła na ścianie w kuchni, szare meble kuchenne oraz wysoki sufity z widocznymi belkami stropowymi nadają tej kuchni delikatnie loftowy charakter. Fot. Wellmann.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Szara cegła na ścianie w kuchni, szare meble kuchenne oraz wysoki sufity z widocznymi belkami stropowymi nadają tej kuchni delikatnie loftowy charakter. Fot. Wellmann.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 gru 2015 13:48

5 pomysłów na kuchnię w stylu loft

Moda na industrialne wnętrza zaowocowała coraz większą popularnością kuchni w stylu loft.

Jeśli marzy nam się kuchnia w stylu loft, wystarczy postawić na kilka niezawodnych elementów, które wprowadzą do naszego wnętrza iście industrialny klimat. 

Przede wszystkim postawmy na surowe wykończenie ścian. Najlepiej sprawdzą się w tej roli cegła lub beton architektoniczny, a także wszelkie ich imitacje, np. ceramiczne płytki jak cegła lub tynk z efektem betonu. Ewentualnie możemy pomalować ściany szarą farbą. 

Drugim krokiem będzie loftowe oświetlenie. Industrialną stylistykę wprowadzają najlepiej lampy, przywodzące na myśl pofabryczne wnętrza. Najlepiej jeśli zawieszone zostały pod wysokim sufitem, z odsłoniętymi belkami stropowymi. Do loftowej stylistyki pasują również żarówki w edisonowskim stylu. 

Jeśli zainwestujemy w taką oprawę, meble kuchenne mogą być sprawą drugorzędną - zarówno nowoczesne, minimalistyczne fronty, jak i klasyczne formy będą na miejscu, choć jeśli chcemy podkreślić industrialną stylistykę wnętrza, najlepiej sprawdzą się meble w szarym kolorze, z satynowymi, matowymi frontami. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2016-01-19 14:09:28

    Kuchnia na drugim zdjęciu skradła moje serce!

POLECAMY W SERWISACH