Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szara cegła na ścianie w kuchni, szare meble kuchenne oraz wysoki sufity z widocznymi belkami stropowymi nadają tej kuchni delikatnie loftowy charakter. Fot. Wellmann.

Szara cegła na ścianie w kuchni, szare meble kuchenne oraz wysoki sufity z widocznymi belkami stropowymi nadają tej kuchni delikatnie loftowy charakter. Fot. Wellmann.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 gru 2015 13:48 (aktualizacja: 03 gru 2015 10:41)

5 pomysłów na kuchnię w stylu loft

Moda na industrialne wnętrza zaowocowała coraz większą popularnością kuchni w stylu loft.

Jeśli marzy nam się kuchnia w stylu loft, wystarczy postawić na kilka niezawodnych elementów, które wprowadzą do naszego wnętrza iście industrialny klimat. 

Przede wszystkim postawmy na surowe wykończenie ścian. Najlepiej sprawdzą się w tej roli cegła lub beton architektoniczny, a także wszelkie ich imitacje, np. ceramiczne płytki jak cegła lub tynk z efektem betonu. Ewentualnie możemy pomalować ściany szarą farbą. 

Drugim krokiem będzie loftowe oświetlenie. Industrialną stylistykę wprowadzają najlepiej lampy, przywodzące na myśl pofabryczne wnętrza. Najlepiej jeśli zawieszone zostały pod wysokim sufitem, z odsłoniętymi belkami stropowymi. Do loftowej stylistyki pasują również żarówki w edisonowskim stylu. 

Jeśli zainwestujemy w taką oprawę, meble kuchenne mogą być sprawą drugorzędną - zarówno nowoczesne, minimalistyczne fronty, jak i klasyczne formy będą na miejscu, choć jeśli chcemy podkreślić industrialną stylistykę wnętrza, najlepiej sprawdzą się meble w szarym kolorze, z satynowymi, matowymi frontami. 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA