Czerwone, lakierowane fronty mebli pięknie ożywiają wnętrze kuchni. Doskonale pasują do spokojnej kolorystyki blatów, ścian oraz podłogi. Fot. Nobilia.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Czerwone, lakierowane fronty mebli pięknie ożywiają wnętrze kuchni. Doskonale pasują do spokojnej kolorystyki blatów, ścian oraz podłogi. Fot. Nobilia.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
05 lis 2014 15:29

Czerwona kuchnia. Pomysły na ciekawe wnętrze

Czerwień to kolor, zawsze wybija się z tła, wygląda dumnie, elegancko, a czasem też ekstrawagancko. Zobaczcie w jaki sposób zaadaptować tę barwę w kuchni.

Kolor czerwony jest symbolem energii, ognia i ciepła, a więc idealnie nadaje się do aranżacji serca domu, czyli kuchni. Już niewielka jego ilość przyciąga uwagę i wywołuje zauważalny efekt. Najlepiej wygląda z bielą, czernią i szarością tworząc nowoczesną, nieco surową kompozycję lub japoński klimat. Chociaż „kolor miłości” idealnie pasuje do nowoczesnej stylistyki, z jej użyciem można również stworzyć wnętrze stylizowane o ciepłym, rustykalnym klimacie. Bo czerwień daje dużo możliwości.

Urządzenie czerwonej kuchni nie jest skomplikowane. Najprościej jest wyposażyć wnętrze w meble o ognistej barwie. Nie znaczy to jednak, że wszystko w kuchni powinno być czerwone. Zbyt duża ilość tego koloru może drażnić i powodować niepotrzebne napięcie. Połączenie go z czernią, bielą czy brązem może uatrakcyjnić kuchnię i sprawić, że będzie naprawdę apetyczna.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH