Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czerwone, lakierowane fronty mebli pięknie ożywiają wnętrze kuchni. Doskonale pasują do spokojnej kolorystyki blatów, ścian oraz podłogi. Fot. Nobilia.

Czerwone, lakierowane fronty mebli pięknie ożywiają wnętrze kuchni. Doskonale pasują do spokojnej kolorystyki blatów, ścian oraz podłogi. Fot. Nobilia.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 05 lis 2014 15:29 (aktualizacja: 09 lis 2014 12:48)

Czerwona kuchnia. Pomysły na ciekawe wnętrze

Czerwień to kolor, zawsze wybija się z tła, wygląda dumnie, elegancko, a czasem też ekstrawagancko. Zobaczcie w jaki sposób zaadaptować tę barwę w kuchni.

Kolor czerwony jest symbolem energii, ognia i ciepła, a więc idealnie nadaje się do aranżacji serca domu, czyli kuchni. Już niewielka jego ilość przyciąga uwagę i wywołuje zauważalny efekt. Najlepiej wygląda z bielą, czernią i szarością tworząc nowoczesną, nieco surową kompozycję lub japoński klimat. Chociaż „kolor miłości” idealnie pasuje do nowoczesnej stylistyki, z jej użyciem można również stworzyć wnętrze stylizowane o ciepłym, rustykalnym klimacie. Bo czerwień daje dużo możliwości.

Urządzenie czerwonej kuchni nie jest skomplikowane. Najprościej jest wyposażyć wnętrze w meble o ognistej barwie. Nie znaczy to jednak, że wszystko w kuchni powinno być czerwone. Zbyt duża ilość tego koloru może drażnić i powodować niepotrzebne napięcie. Połączenie go z czernią, bielą czy brązem może uatrakcyjnić kuchnię i sprawić, że będzie naprawdę apetyczna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA