Białe meble kuchenne, jasna drewniana podłoga oraz czarne dodatki w loftowym charakterze - wręcz podręcznikowa aranżacja kuchni w skandynawskim stylu od szwedzkiej marki meblowej. Fot. Marbodal

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Białe meble kuchenne, jasna drewniana podłoga oraz czarne dodatki w loftowym charakterze - wręcz podręcznikowa aranżacja kuchni w skandynawskim stylu od szwedzkiej marki meblowej. Fot. Marbodal
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 maj 2016 09:40

Kuchnia w stylu skandynawskim: 5 pięknych aranżacji

Kuchnie w stylu skandynawskim cieszą się dużą popularnością. Doceniamy je za funkcjonalność i połączenie jasnej bieli z przytulnym drewnem.

Styl skandynawski od kilku lat cieszy się niemalejącą popularnością w Polsce. Jego charakterystyczne cechy, jak biel, dużo światła i drewna sprawiają, że jest jednocześnie przytulny, ale i wprowadza do wnętrz dozę świeżości. 

W Skandynawii, gdzie liczba słonecznych godzin w ciągu roku jest dość ograniczona, urządzanie wnętrz w taki sposób, aby wydawały się jaśniejsze jest powszechną praktyką. Stąd też we wnętrzach w stylu skandynawskim zazwyczaj nie uświadczymy zasłon w oknach. Oprócz tego, popularne są proste, praktyczne meble. W przypadku wystroju kuchni będzie to biała, odbijająca światło zabudowa. Oprócz popularnych zabudowanych frontów, w kuchni w stylu skandynawskim jest również miejsce na otwarte półki nad blatem, na których przechowujemy najczęściej używane przedmioty. 

Drewno odgrywa znaczącą rolę we wnętrzach w stylu skandynawskim. Drewno w kuchni może występować pod postacią podłogi lub blatu - najlepiej z drewna bielonego lub w naturalnym jasnym kolorze dębu czy sosny. Pamiętajmy jednak, że oprócz połączenia drewna i bieli, w kuchni w stylu skandynawskim ważne są również dodatki. Najlepiej sprawdzą się czarne, delikatnie techniczne lampy, biało-czarne obrazki w ramkach lub elementy w stylu industrialnym i vintage'owym, jak stary zegar z tarczą. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Wiolka, 2016-05-22 14:31:44

    \"eet smakelijk \" to po holendersku, nie szwedzku B| . Wystarczy w Google wpisać :)

POLECAMY W SERWISACH