Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W kuchni dominuje biel, która nadaje jej lekkości. Wystarczyło zaledwie kilka dodatków w intensywnym pomarańczowym kolorze, aby wnętrze nabrało charakteru. Fot. Grupa Paradyż.

W kuchni dominuje biel, która nadaje jej lekkości. Wystarczyło zaledwie kilka dodatków w intensywnym pomarańczowym kolorze, aby wnętrze nabrało charakteru. Fot. Grupa Paradyż.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 13 cze 2014 14:04 (aktualizacja: 22 cze 2014 12:25)

Kuchnia z odrobiną pomarańczy. Zobacz najciekawsze wnętrza

Jest ciepły, radosny i pełen energii. Wybierzcie kolor pomarańczowy do swojej kuchni. Zobaczcie jaki pięknie wygląda .

Kolor pomarańczowy w kuchni to świetny pomysł. Sprawdzi się znakomicie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w klasycznym stylu. I zawsze – w każdym wydaniu – będzie wyglądał niezwykle pięknie.

Kolor pomarańczowy jest wesoły, optymistyczny i pełen energii. Pobudza apetyt i nadaje wnętrzom ciepły klimat. Symbolizuje młodość i nowoczesność, otwartość oraz radość. Zwiększa motywację do działania, poprawia samopoczucie i podnosi poczucie własnej wartości. Wysyła sygnał o spontaniczności i przyjaznym nastawieniu. Pamiętajmy jednak, że użyty w nadmiarze może nas szybko zmęczyć.

Stosując pomarańczowy w kuchni możemy tworzyć niezliczoną ilość aranżacji. To barwa, która ma szeroką paletę odcieni (od jasnych po bardzo ciemne, od spokojnych po mocno nasycone) oraz barwa, która znakomicie komponuje się z innymi kolorami. Efektownie rozwesela ciemne i smutne odcienie, a w zestawieniu z tymi ciepłymi, tworzy oryginalne, nietuzinkowe wnętrza. Jakie kolory pasuję do pomarańczowego? Zielony, biały, brązowy, beżowy oraz wszystkie odcienie szarości.

Intensywne, mocno nasycone odcienie koloru pomarańczowego doskonale sprawdzą się w dodatkach. Wystarczy dosłownie kilka elementów, aby kuchnia nabrała energii i charakteru. Ale pomarańczowy możemy zastosować również jako barwę główną, dominującą. Pamiętajmy jednak, aby pozostałe elementy był już bardziej spokojne, stonowane.

 

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA