Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Usytuowanie stołu w centrum wnętrza jest swoistym nawiązaniem do tradycyjnej włoskiej kuchni, gdzie biesiaduje rodzina. Fot. Fabio Luciani.

Usytuowanie stołu w centrum wnętrza jest swoistym nawiązaniem do tradycyjnej włoskiej kuchni, gdzie biesiaduje rodzina. Fot. Fabio Luciani.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 19 wrz 2014 13:51 (aktualizacja: 20 wrz 2014 22:59)

Luksusowa kuchnia. Nowy projekt prosto z Włoch

Nowoczesna ale i elegancka kuchnia z tradycyjnym stołem, przy którym codziennie spotyka się rodzina to najnowszy projekt strefy kulinarnej prosto z Włoch. Podoba się wam?

Nantia to innowacyjny projekt włoskiego projektanta Stefano Galizoli dla marki Toncelli, który czerpie inspirację z tradycyjnej kuchni z dużym, rodzinnym stołem. Ergonomiczne szafki zostały wykonane ze standardowych materiałów i wykończone surowcami pochodzącymi z różnych stron świata, co – w pewnym sensie - nadaje projektowi międzynarodowy wymiar. Drewniane fronty zostały wykonane ze szlachetnego dębu zaś uchwyty z brązu i metalu.

Kamienna dekoracja

Blat wyspy usytuowanej w centralnej części kuchni wykonany jest z grubego marmuru breccia paradiso. Między odcieniami szarości i orzechów laskowych blatu z fragmentów widzimy dumnie prezentuje się solidna chromowana konstrukcja palników kuchenki.  Zastosowanie tego typu kamienia ma nie tylko walor estetyczny. Marmur ten ma dobre właściwości mechaniczne, jest odporny na ściskanie, gięcie, cięcie i wysoką temperaturę, przez co długie lata będzie prawdziwą ozdobą wyspy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA