Panton Chair.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Panton Chair.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
06 lut 2014 21:49

Panton Chair. Sławne krzesło

To bez wątpienia jedno z najbardziej znanych krzeseł na świecie. Klasyk, który zachwyca już od ponad pięćdziesięciu lat.

Panton Chair to krzesło, które powstało z jednego kawałka plastiku. Jest niezwykle wygodne i fajnie wygląda. Ma smukłą, ciekawą formę i szeroką paletę kolorów. Bez wątpienia będzie oryginalnym elementem wyposażenia w każdym wnętrzu. Na potwierdzenie tych słów wystarczy dodać, że niezmiennie od wielu, wielu lat cieszy się popularnością. I pewnie jeszcze długo nie przestanie.

Autorem projektu tego „sławnego” krzesła jest Verner Panton. Dostępny dziś model jest efektem wieloletniej pracy, która ostatatecznie (na szczęście dla nas) zakończyłą się niekwestionowanym sukcesem.

Historia powstania krzesła Panton (nazwa jak do razu można zauważyć wzięła się do nazwiska twórcy) sięga 1960 roku. To wówczas powstał pierwszy model, który siedem lat później do produkcji seryjnej wprowadziła firma Vitra. Było ona jednak dalekie do ideału i marzeń projektanta. Trwały więc dalsze prace. Krzesło przez lata przechodziło wiele faz produkcji, które wreszcie w 1999 roku zakończyły się sukcesem. Wyprodukowano krzesło zgodnie z założeniem pierwotnej koncepcji – z jednego kawałka plastiku. I w takiej formie powstaje do dziś.

Kilka lat później (2006 roku) pojawił się również „Panton Junior”, czyli wersja przeznaczona dla dzieci. Wymiary tego krzesła się idealnie skrojone pod potrzeby maluchów. Podobnie zresztą, jak ich wesoła kolorystyka.

 • Wymiary

  Panton Chair: wysokość 83 cm, szerokość 50 cm, głębokość 61 cm.

  Panton Junior: wysokość 62,8 cm, szerokość 37,6 cm, głębokość 44,6 cm.

  Cena

  Panton Chair: ok. 870 zł (matowe), ok. 3.900 zł (lakierowane).

  Panton Junior: ok. 580 zł.

Panton Chair i Panton Junior dostępne są w wielu sklepach internetowych między innymi w: Atak Design czy Deco24.

Zdjęcia: Vitra.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH