Zabudowa lodówki jak stara budka telefoniczna, metalowy okap i stylizowane meble na nóżkach budują w tej kuchni klimat minionej epoki. Fot. Marchi Cucine, kuchnia 1956.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Zabudowa lodówki jak stara budka telefoniczna, metalowy okap i stylizowane meble na nóżkach budują w tej kuchni klimat minionej epoki. Fot. Marchi Cucine, kuchnia 1956.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
12 paź 2015 10:24

Urządzamy kuchnię: postaw na styl vintage

Wśród dominacji minimalistycznych mebli w wysokim połysku, powiew świeżości przynosi... stylistyka zainspirowana tym, co stare. Zobaczcie, jak urządzić kuchnię w stylu vintage.

Jeśli zależy Wam na nietuzinkowej kuchni o niepowtarzalnym charakterze, a przy tym lubicie zestawiać ze sobą różne materiały, kochacie się w przedmiotach "z duszą" i uwielbiacie szperać w poszukiwaniu dekoracyjnych dodatków w sklepach z antykami - styl vintage jest właśnie dla Was.

Kuchnia w stylu vintage to bowiem nic innego jak postarzane meble, bogactwo dodatków dekoracyjnych oraz wszechobecne eklektyzm. Łączenie przeciwieństw to znak rozpoznawczy stylistyki vintage. To tutaj idealne będą połączenia typu drewno-emalia-metal. Preferowana forma mebli to klasycyzujące kształty z frezowaniami na drzwiczkach lub - wręcz odwrotnie - metalowe meble na kółkach, przywodzące na myśl laboratorium industrialnej ery lat 20.

Tutaj również wspaniale sprawdzą się odważne kolory typu błękit czy czerwień - idealne w tym wydaniu są retro sprzęty AGD, o zaokrąglonych krawędziach i intensywnych kolorach. Industrialne oświetlenie np. z piwnicy czy stary stołek z poobdzieraną farbą, duży, metalowy zegar - wszystkie będą mile widziane w kuchni w stylu vintage.

Urządzając kuchnię w stylu vintage, możemy się inspirować stylistyką z przeszłości, sięgając po to co było modne pół wieku temu lub wcześniej.

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • mobilianidesign, 2015-10-13 18:13:18

    Bardzo elegancko i nietuzinkowo zaprojektowana kuchnia w połączeniu z salonem (1956), można się zainspirować do wnętrz w stylu retro.

POLECAMY W SERWISACH