• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
04 marz 2016 10:44

W którym pomieszczeniu w domu spędzamy najwięcej czasu?

W kuchni przygotowując posiłki, w salonie przed telewizorem, a może w sypialni, czytając książkę? Oto które pomieszczenia znalazły się na podium.

Liderem wśród pomieszczeń, pod względem ilości spędzanego w nim czasu, jest salon – taką odpowiedź wskazało 41% badanych. Zaraz po nim uplasowała się kuchnia (potwierdziło to 28% ankietowanych), przy czym to kobiety dużo częściej wskazywały to pomieszczenie niż mężczyźni (39% w porównaniu do 16%). Co dziesiąty Polak jako najchętniej odwiedzane pomieszczenie wskazał sypialnię.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jak pokazują wyniki badań, kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Dla pań jest ono szczególnie ważne – to właśnie w nim, na równi z salonem, najczęściej podejmują one swoje codzienne aktywności (po 39%). Dlatego istotnym jest, aby miejsce to zaprojektować i wyposażyć tak, by było jak najbardziej funkcjonalne – tym bardziej, że zazwyczaj nie jest ono zbyt duże. Wszystko powinno więc być pomysłowo zorganizowane.

Oprócz mebli, niezbędne jest wyposażenie kuchni w odpowiednie sprzęty, które odpowiedzą na nasze potrzeby i wpiszą się w  styl całego pomieszczenia. Na szczęście producenci sprzętów AGD wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc całe linie produktów w konkretnym stylu – nowoczesnym, retro czy klasycznym. Przy ich wyborze, poza designem, powinniśmy kierować się także funkcjami urządzeń – oczywiście w zależności od naszych potrzeb. Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku. Dzięki takim urządzeniom mamy kontrolę nad przyrządzanymi posiłkami oraz pewność, że są odpowiednio przygotowane i smaczne.

Dlatego, przy wyborze dowolnego sprzętu AGD do naszej kuchni, warto przeanalizować potrzeby całej rodziny, tak aby nasza kuchnia oprócz tego, że jest piękna, była też funkcjonalna.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH