Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Badanie Hotpoint - wykres.

  • Autor: Rafał Konopka
  • 04 marz 2016 10:44 (aktualizacja: 06 marz 2016 20:26)

W którym pomieszczeniu w domu spędzamy najwięcej czasu?

W kuchni przygotowując posiłki, w salonie przed telewizorem, a może w sypialni, czytając książkę? Oto które pomieszczenia znalazły się na podium.

Liderem wśród pomieszczeń, pod względem ilości spędzanego w nim czasu, jest salon – taką odpowiedź wskazało 41% badanych. Zaraz po nim uplasowała się kuchnia (potwierdziło to 28% ankietowanych), przy czym to kobiety dużo częściej wskazywały to pomieszczenie niż mężczyźni (39% w porównaniu do 16%). Co dziesiąty Polak jako najchętniej odwiedzane pomieszczenie wskazał sypialnię.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jak pokazują wyniki badań, kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Dla pań jest ono szczególnie ważne – to właśnie w nim, na równi z salonem, najczęściej podejmują one swoje codzienne aktywności (po 39%). Dlatego istotnym jest, aby miejsce to zaprojektować i wyposażyć tak, by było jak najbardziej funkcjonalne – tym bardziej, że zazwyczaj nie jest ono zbyt duże. Wszystko powinno więc być pomysłowo zorganizowane.

Oprócz mebli, niezbędne jest wyposażenie kuchni w odpowiednie sprzęty, które odpowiedzą na nasze potrzeby i wpiszą się w  styl całego pomieszczenia. Na szczęście producenci sprzętów AGD wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc całe linie produktów w konkretnym stylu – nowoczesnym, retro czy klasycznym. Przy ich wyborze, poza designem, powinniśmy kierować się także funkcjami urządzeń – oczywiście w zależności od naszych potrzeb. Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku. Dzięki takim urządzeniom mamy kontrolę nad przyrządzanymi posiłkami oraz pewność, że są odpowiednio przygotowane i smaczne.

Dlatego, przy wyborze dowolnego sprzętu AGD do naszej kuchni, warto przeanalizować potrzeby całej rodziny, tak aby nasza kuchnia oprócz tego, że jest piękna, była też funkcjonalna.

AGD

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA