Stół w dużej kuchni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Stół w dużej kuchni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 sie 2017 11:43

10 pomysłów na stół w dużej kuchni

Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest oczywiście stół. Chętnie zasiadamy do niego z rodziną, przygotowujemy posiłki i spędzamy czas z rodziną.

Stół to nie tylko dodatkowy blat roboczy – można powiedzieć, że jest on najważniejszym meblem w całej kuchni. Jest używany kilkanaście razy dziennie, dlatego warto wybrać taki model, który będzie służył nam przez lata...

Mebel od pokoleń, czyli nasz stół

Czy wiedzieliście, że stół uchodzi za najstarszy mebel na świecie? Mówi się, że jednoczy ludzi – i nie można się z tym nie zgodzić. To właśnie przy stole odbywają się wszystkie ważne rozmowy. To właśnie przy nim spożywa się posiłki w rodzinnym gronie i odrabia lekcje z najmłodszymi. Słysząc słowo stół, od razu do głowy przychodzi nam duży masywny stół z litego drewna, który jest tak solidny, że służy od pokoleń. Niestety, nie każdy ma dużą, przestronną kuchnię, do której ów stół się zmieści. Stół nie może przecież blokować przejścia i przeszkadzać podczas pracy. Stół musi być dostosowany do warunków panujących w pomieszczeniu.

Duża kuchnia? Żaden problem!

Jeśli jesteś tym szczęściarzem, który nie musi martwić się o metraż, to tak naprawdę możesz wybrać stół z własnych marzeń. Oczywiście powinien on pasować do reszty mebli oraz do wnętrza naszej kuchni. Najlepiej przejrzeć dostępne modele i zastanowić się, jaki stół podkreśli charakter naszego kuchennego wnętrza.

Stół dębowy, bukowy czy z sosny?

Niezwykle trwałe oraz dobre gatunkowo są stoły dębowe. Z pewnością, to właśnie one posłużą nam najdłużej. Są bardzo wytrzymałe. Wyróżniają się wyjątkową strukturą i pięknym wyglądem. Dzięki niemu kuchnia nabierze wyjątkowego charakteru i wyrafinowania. Tego typu stoły są odporne na zarysowania i bardzo trwałe. Buk jest dość surowy i chłodny, dlatego idealnie wpisze się w kuchnię o nowoczesnym designie. Bardzo popularne są również stoły z sosny. Niestety taki stół nie będzie tak odporny na zarysowania. Sosna jest jednak łatwa w obróbce, dlatego jest chętnie stosowania. Stoły wykonane z sosny wyróżniają się specyficzną kolorystyką, która skutecznie ociepli każde wnętrze.

Wszystko zależy od stylu

Wybierając stół do kuchni powinniśmy się kierować przede wszystkim własnymi upodobaniami. Warto zadbać o to, aby stół pasował do pozostałych mebli i się z nimi dobrze komponował. Stół powinien być częścią kuchni, a nie "wyrzutkiem". dlatego warto zastanowić się, jaki model będzie pasował do kuchennej aranżacji. Źródło: Max Kuchnie

Zobacz także jak urządzić kuchnię w domu jednorodzinnym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH