Wiosenna aranżacja kuchni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Wiosenna aranżacja kuchni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
12 maj 2017 09:07

10 sposobów na wiosenną aranżację kuchni

Niebanalne połączenia lodówki z lat 50-tych z prostymi meblami w kolorze limonki.... Czy to się może udać? Mamy dla Was niezwykle optymistyczny, świeży i pyszny przepis na zieloną wiosenną kuchnię!

Jedni wolą bardziej nowoczesne wnętrza, inni preferują tradycyjne rozwiązania, jeszcze inni pragną stworzyć coś oryginalnego i łączyć stare elementy z nowymi. Wiele osób pragnie, aby ich kuchnia była jedyna i niepowtarzalna, a jej wystrój nie był jednoznaczny.

Jak spełnić marzenia o kuchni jak ze snów?

Wiele osób marzy o dużej, przestronnej kuchni – takiej, w której zmieści się duży stół i wygodna sofa. Kuchnia jest miejscem, w którym domownicy powinni przebywać z przyjemnością. Powinna być przytulna, wygodna i funkcjonalna. Najbardziej oryginalne wnętrza powstają w wyniku umiejętnego połączenia starych rzeczy z nutką nowoczesności.

Decydując się na meble w różnych stylach sprawimy, że finalny odbiór kuchennego pomieszczenia będzie przytulniejszy i cieplejszy. Takie zestawienia nie sprawdzą się u osób, które lubią surowe, minimalne wnętrza – ta aranżacja jest idealna dla osób, które od kuchni wymagają ciepłego klimatu. Łatwym sposobem na ocieplenie kuchennego wnętrza jest na przykład stary kredens, stare meble oraz mnóstwo dodatków, które gromadzone były przez lata. Tak naprawdę urządzenie tego typu kuchni nie jest zbyt kosztowne. Wiele mebli i akcesoriów możemy znaleźć na targach staroci, a później tylko trochę je odrestaurować. Liczy się nie tylko wielkość portfela, ale przede wszystkim chęci.

Połączenie bieli i zieleni – przepis idealny

Zestawienie zieleni i bieli w pomieszczeniach kuchennych bardzo często można spotkać w hostelach w samej Barcelonie. Jest to niezwykle oryginalne i żywe połączenie. Taka kuchnia sprawia wrażenie czystej i świeżej. Połączenie bieli i zieleni sprawia, że kuchnia wydaje się większa i bardziej przestronna. Kluczowym elementem są tutaj białe ściany oraz podłogi. Oczywiście tutaj, układ kuchni a także jej forma jest dowolna.

Dodatkowym atutem będzie połączenie kuchni z salonem, przez co nasze pomieszczenie będzie jeszcze większe! Białe tło idealnie podkreśli kolor w jakim zostanie wykonana zabudowa – w tym przypadku kolor zielony. O wiele łatwiej będzie, jeżeli na początku zorientujemy się w jakich kolorach są dostępne urządzenia AGD – aby móc odpowiednio dobrać kolor bądź odcień mebli.

Rzadko spotykane rozwiązania...

Stół w kuchni zapewne nikogo nie zdziwił, jednak kanapa w kuchni? Co to w ogóle za pomysł? Otóż kuchnia wraz z częścią jadalno-wypoczynkową stanowi tutaj serce całego domu. Ma być to miejsce do jedzenia, ale także do przyjmowania gości i miłego spędzania czasu.

Źródło: Max Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH