Gładkie, matowe i dwukolorowe. Takie są fronty w tej nowoczesnej kuchni. Wieńczą je poziome, metalowe uchwyty, harmonizujące z lampami nad stołem. Fot. Moelke.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Gładkie, matowe i dwukolorowe. Takie są fronty w tej nowoczesnej kuchni. Wieńczą je poziome, metalowe uchwyty, harmonizujące z lampami nad stołem. Fot. Moelke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 maj 2016 08:31

12 pomysłów na kuchenne szafki. Który to wasz typ?

Stylizowane na stare drewno, w eleganckim połysku, a może ceramiczne. Fronty mebli kuchennych są coraz bardziej różnorodne. Zobaczcie, co proponują producenci.

Fronty mebli kuchennych mogą być najróżniejsze: matowe, w wysokim połysku, gładkie lub - wręcz przeciwnie - stylizowane. Te ostatnie idealnie sprawdzą się wówczas, kiedy marzy nam się kuchnia w klasycznym stylu, gładkie z kolei wpisują się w nowoczesną stylistykę.

Kształt frontów jest jednak tylko jednym aspektem, który je wyróżnia. Producenci prześcigają się w proponowanych klientom dekorach. Obok popularnego drewnianego dekoru, możemy również spotkać dekory imitujące inne materiały, np. kamienie szlachetne, jak marmur, a nawet... zerdzewiałe powierzchnie metalowe. 

Modne jest zestawianie frontów w różnym kolorze oraz o różnej fakturze. Jednolite, gładkie fronty zestawiane są z drzwiczkami o chropowatej powierzchni, a wysoki połysk przełamuje się ciepłym drewnem lub satynowymi powierzchniami. 

Istotnym elementem frontów, wpływającym znacznie na ich wygląd są uchwyty. Mogą być duże, dekoracyjne, okrągłe, metalowe, w kolorze kontrastującym z drzwiczkami lub identycznym jak same fronty. Mogą być również całkowicie schowane lub też... nieobecne, we frontach otwieranych na dotyk. 

W naszej galerii prezentujemy 12 ciekawych pomysłów na fronty mebli kuchennych. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH