Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Górne szafki zdobią oryginalne fronty z efektownie podświetloną, zieloną grafiką, na której widnieje soczysta trawa. Motyw zamknięto za przezroczystym szkłem, dzięki czemu dekoracja nie będzie się brudzić. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Górne szafki zdobią oryginalne fronty z efektownie podświetloną, zieloną grafiką, na której widnieje soczysta trawa. Motyw zamknięto za przezroczystym szkłem, dzięki czemu dekoracja nie będzie się brudzić. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 15 sty 2016 12:32 (aktualizacja: 22 sty 2016 10:55)

12 pomysłów na szafki nad blatem

Szafki górne przyciągają wzrok bardziej niż dolna zabudowa. Zobaczcie, jak ładnie i praktycznie zaplanować ten element wyposażenia kuchni.

Szafki górne są nieodłącznym elementem umeblowania większości kuchni. Ich walory praktyczne doceniają miliony gospodyń. Górna zabudowa pozwala bowiem na przechowywanie różnych sprzętów, akcesoriów, zastawy stołowej. Często też staje się podstawą do montażu w niej, niezbędnego w każdej kuchni, oświetlenia nad blatem.

Górna zabudowa kuchenna może być dobrana tak, aby była identyczna z dolną zabudową lub kompletnie z nią kontrastująca. Szafki górne możemy również wybrać w identycznym kolorze, jak ściana nad blatem. Oddzielny rząd zabudowy pozwala nam na wprowadzenie odrobinę innej stylistyki. Fronty dolnej zabudowy mogą na przykład być otwierane za pomocą widocznych uchwytów, a szafki górne być gładkie, otwierane na docisk, pozbawione uchwytów.  

Szafki górne możemy poprowadzić pod sam sufit, zyskując wówczas mnóstwo miejsca do przechowywania, a także minimalizując problem zbierającego się na szczycie mebli w trudno dostępnym miejscu kurzu. Możemy także wybrać szafki przeszklone, które pozwolą wyeksponować dekoracyjne akcesoria kuchenne, bez wystawiania ich na wspomniany wcześniej kurz. Przeszklone fronty dodadzą górnej zabudowie lekkości i przydadzą się zwłaszcza w kuchniach, gdzie dolna zabudowa jest dość ciężka wizualnie. 

Warto również pamiętać, że górnych szafek kuchennych możemy mieć więcej niż jeden rząd - zwłaszcza wtedy, gdy zabudowa poprowadzona jest do samego sufitu. Możemy wówczas różnicować wysokość i głębokość poszczególnych rzędów, dostosowując je do naszych potrzeb. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA