Minimalistyczna w formie kuchnia, dzięki poprowadzonej na centralnej ścianie wysokiej zabudowie oferuje dużo miejsca do przechowywania. Fot. Varenna/Mood-design

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Minimalistyczna w formie kuchnia, dzięki poprowadzonej na centralnej ścianie wysokiej zabudowie oferuje dużo miejsca do przechowywania. Fot. Varenna/Mood-design
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 gru 2017 13:01

12 pomysłów na wysoką zabudowę w kuchni

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. Zastanawiacie się jak ją urządzić? Podpowiadamy.

W zależności od powierzchni i układu pomieszczenia oraz stylu życia domowników szafy mogą pełnić różne funkcje. W dużych kuchniach najczęściej mają zwarty układ i są miejscem na urządzenia AGD. Piekarniki i ekspres do kawy montowane są na wygodnej wysokości 85 cm, natomiast lodówka zostaje ukryta za frontami. Część szaf obowiązkowo przeznaczana jest na cargo, które pomieści spore zapasy żywności. Pozostałe części zagospodarowywane są na mniejsze i większe szafki przeznaczone na produkty, naczynia i akcesoria kuchenne.

W mniejszych kuchniach dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi kieszeniowych wsuwanych do przestrzeni między szafkami oraz zastosowanie wewnątrz szafy dodatkowego blatu roboczego z miejscem na toster lub mikser. Natomiast pod blatem montowane są wewnętrzne szuflady. Innym funkcjonalnym rozwiązaniem jest otwarcie środkowej części zabudowy i przeznaczenie jej na blat roboczy ze strefą gotowania i zmywania.

Oryginalnym rozwiązaniem spotykanym w kuchniach typu otwartego jest wysoka zabudowa kuchenna przechodząca w system otwartych półek i szafek, niekiedy posiadająca miejsce na telewizor. Z kolei zamontowane we wnęce szafy pozwalają na wykończenie sąsiadującej ściany lub drzwi tym samym materiałem np. fornirem. Niekiedy szafy wyposażane są w wielkoformatowe drzwi przesuwne, a w ich środku mieszczą się niezbędne urządzenia oraz blat roboczy z płytą grzewczą i zlewem. Przy zamkniętych skrzydłach kuchnia tego typu jest całkowicie niewidoczna.

Tekst: Justyna Zajc, właścicielka firmy ZAJC

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH