Nowoczesne meble kuchenne Alpha Lack 55R z frontami wykończonymi w wysokim połysku. Intensywna czerwień doskonale kontrastuje z bielą górnej zabudowy i kolorem szarym zastosowanym na ścianach. Szafki otwierają się bezuchytowo. Wycena indywidualna, Nolte Küechen.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Nowoczesne meble kuchenne Alpha Lack 55R z frontami wykończonymi w wysokim połysku. Intensywna czerwień doskonale kontrastuje z bielą górnej zabudowy i kolorem szarym zastosowanym na ścianach. Szafki otwierają się bezuchytowo. Wycena indywidualna, Nolte Küechen.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
16 marz 2014 05:51

15 najciekawszych czerwonych kuchni. Zobaczcie nasze propozycje

Meble do kuchni w czerwonym kolorze? Czemu nie! Będzie nowocześnie, energetycznie i bardzo ładnie. Czerwony w kuchni sprawdzi się znakomicie.

Jeśli mamy dość spokojnych, bezpiecznych beży, brązów czy neutralnej, uniwersalnej bieli postawmy na czerwień. To kolor mocny, radosny, pełen energii, dynamiczny. W kuchni sprawdzi się znakomicie. Bo nie tylko nadaj jej nowoczesny, oryginalny charakter, ale także pobudzi apetyt. W przypadku niejadków będzie więc świetnym rozwiązaniem.

Czerwona może być ściana w kuchni, krzesła, drobny sprzęt AGD, dodatki lub wreszcie meble. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i jak duże jest nasze wnętrze. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby stosować czerwień z dużym wyczuciem, szczególnie w jednym pomieszczeniu. Użycie jej w nadmiarze można bowiem drażnić i wypływać negatywne emocje. A do tego jeszcze „kolorowy” bałagan mamy gwarantowany.

Warto więc intensywną czerwień łączyć z bardziej spokojnymi barwami, które pięknie podkreślają jej kolor, a dodatkowo uspokoją całą aranżację. Czerwień pasuje do bieli, z którą stworzy ładny, ciekawy kontrast. Dobrze będzie się również „czuła” z kolorem szary i brązowym. Znacznie uważniej trzeba ją łączyć z żółtym czy z dość popularnym w ostatnim czasie turkusem. A jeśli chodzi o materiały wykończeniowe to bez problemu będzie pasowała do szkła, drewna oraz gresu.

W naszej galerii znajdziecie najciekawsze meble kuchenne, w których kolor czerwony gra rolę pierwszoplanową. Zobaczcie jak pięknie wyglądają.

 • Moc koloru

  Kolor czerwony jest żywy, widoczny i pobudzający. Przywołuje gorącą, płomienną miłość. Jest również symbolem ognia i ciepła. Wywołuje duży efekt i przyciąga uwagę.

  W otoczeniu czerwieni dobrze będą czuły się osoby przemęczone, ospałe, pozbawione woli walki, ale i wszyscy spragnieni sukcesu oraz doznań zmysłowych. Niewskazana jest ona raczej dla choleryków i ludzi zestresowanych.

  Wybierając kolory czy to do kuchni, czy do każdego innego pomieszczenia zawsze warto pamiętać, że mają one ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie – pobudzają lub wyciszają, dodają energii lub przygnębiają, inspirują, bądź rozpraszają.

  Źródło: na podstawie materiałów marki Dekoral.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH