Szarości i beże to duet równie uniwersalny, co biel i czerń. Fronty w ciepłym kolorze drewna połączono z beżowokremowymi korpusami i blatem, a całość przełamano szarą podłogą. Fot. Wellmann, Sierra.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Szarości i beże to duet równie uniwersalny, co biel i czerń. Fronty w ciepłym kolorze drewna połączono z beżowokremowymi korpusami i blatem, a całość przełamano szarą podłogą. Fot. Wellmann, Sierra.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 kwi 2015 15:02

15 pomysłów na kuchnię w kolorze drewna

Drewno cenimy za jego naturalność, ciepłą, przytulną barwę i uniwersalność. Kuchnia w kolorach drewna to idealny wybór do klasycznych i nowoczesnych wnętrz.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na urządzenie przytulnej kuchni jest wybór mebli drewnianych lub w drewnianym dekorze. Kolory drewna, niezależnie od tego, czy jest ono bielone, przygaszone, i poszarzałe czy też ciemnobrązowe, w czekoladowym odcieniu, zawsze będą elementem - w mniejszym lub większym stopniu - budującym przytulność we wnętrzu.

Chcąc ocieplić wizualnie przestrzeń kuchni możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwszą z nich są oczywiście meble z drewna litego, najbliższego naturze. Równie pięknie prezentować się będzie kuchnia z meblami, których fronty pokryto naturalnym fornirem. Okleina drewnopodobna również spełni swoje zadanie, wpisując się w strategię ocieplania wizualnego przestrzeni.

Niezaprzeczalną zaletą drewna jest jego uniwersalość. Nie tylko idealnie komponuje się z najrozmaitszymi materiałami - od stali nierdzewnej, po szkło czy corian, ale także dobrze przyjmuje różnorodne stylistyki. Meble kuchenne w kolorze drewna pięknie prezentować się będą zarówno w nowoczesnej, minimalistycznej formie, z gładkimi frontami i schowanymi uchwytami, jak i w towarzystwie urokliwych przeszkleń, dekoracyjnych uchwytów i zdobione pięknymi frezowaniami.

Jasne kolory drewna pasować będą do każdych kuchni - tych mniejszych i dużych. Ciemne kolory drewna wybierajmy wówczas, gdy dysponujemy większą przestrzenią. Warto jest je również zrównoważyć chłodniejszym i jaśniejszym akcentem, jak szara glazura nad blatem czy lacobel w srebrzystym kolorze. Drewno pięknie wygląda zestawione z szarościami, bielą i czernią (w jej towarzystwie szczególnie dobrze wyglądać będzie drewno jasne), choć komponować je można - podobnie jak biel - właściwie z każdym kolorem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH