Długa wyspa kuchenna z białymi, matowymi frontami i szarym, połyskującym blatem stanowi punkt centralny tej nowoczesnej kuchni. Ciekawym detalem jest cokół mebla wykonany z bielonego drewna. Fot. Ballingslov.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Długa wyspa kuchenna z białymi, matowymi frontami i szarym, połyskującym blatem stanowi punkt centralny tej nowoczesnej kuchni. Ciekawym detalem jest cokół mebla wykonany z bielonego drewna. Fot. Ballingslov.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 cze 2015 14:49

15 pomysłów na wyspę w kuchni

Kuchnia z wyspą to absolutny hit ostatnich lat. Jeśli dodamy do niej wykończenie w bieli otrzymamy, modne, funkcjonalne i ponadczasowe wnętrze.

Komu z nas nie marzy się kuchnia z wyspą? Zalet tego mebla jest niezwykle dużo: oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania, ułatwia wspólne przygotowywanie potraw i kulinarne eksperymenty w gronie domowników i przyjaciół, dzięki wygodnej komunikacji wokół mebla.

Wyspa może pełnić także funkcję elementu działowego, pozwoli na rezygnację z szafek górnych lub - całkiem przeciwnie - umożliwi wyeliminowanie dolnej zabudowy na rzecz wysokiej zabudowy pod sam sufit. Może być centrum gotowania, zmywania, zostać zaadaptowana na barek czy niewielką jadalnię. 

W końcu, kuchnia z wyspą jest po prostu modna i prezentuje się nad wyraz elegancko. Elegancję tego rozwiązania warto podkreślić poprzez dobór odpowiedniej kolorystyki. Dzisiaj proponujemy ponadczasową biel. Ten kolor opiera się wszelkim modom, jednocześnie pozwalając na komponowanie go z różnymi innymi barwami. Dzięki temu możemy pozwolić sobie np. na wykończenie wyspy w bieli, a zabudowy w innym odcieniu, jak choćby modne ostatnimi czasy beże i szarości. 

Różna kolorystyka wyspy i zabudowy to ciekawe rozwiązanie, choć równie efektownie prezentować się będą aranżacje skąpane całościowo w bieli. Styl nowoczesny bądź klasyczny - jeden i drugi będzie wyglądał pięknie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-08-26 07:55:02

    Wyspa jest super pomysłem, ale nie w każdym wnętrzu niestety pasuje. Ja mam kuchenkę gazową z podłączona butlą i dość małą kuchnie ale szeroką, więc udało się wyspę sprytnie zaaranżować.

POLECAMY W SERWISACH