Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Długa wyspa kuchenna z białymi, matowymi frontami i szarym, połyskującym blatem stanowi punkt centralny tej nowoczesnej kuchni. Ciekawym detalem jest cokół mebla wykonany z bielonego drewna. Fot. Ballingslov.

Długa wyspa kuchenna z białymi, matowymi frontami i szarym, połyskującym blatem stanowi punkt centralny tej nowoczesnej kuchni. Ciekawym detalem jest cokół mebla wykonany z bielonego drewna. Fot. Ballingslov.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 cze 2015 14:49

15 pomysłów na wyspę w kuchni

Kuchnia z wyspą to absolutny hit ostatnich lat. Jeśli dodamy do niej wykończenie w bieli otrzymamy, modne, funkcjonalne i ponadczasowe wnętrze.

Komu z nas nie marzy się kuchnia z wyspą? Zalet tego mebla jest niezwykle dużo: oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania, ułatwia wspólne przygotowywanie potraw i kulinarne eksperymenty w gronie domowników i przyjaciół, dzięki wygodnej komunikacji wokół mebla.

Wyspa może pełnić także funkcję elementu działowego, pozwoli na rezygnację z szafek górnych lub - całkiem przeciwnie - umożliwi wyeliminowanie dolnej zabudowy na rzecz wysokiej zabudowy pod sam sufit. Może być centrum gotowania, zmywania, zostać zaadaptowana na barek czy niewielką jadalnię. 

W końcu, kuchnia z wyspą jest po prostu modna i prezentuje się nad wyraz elegancko. Elegancję tego rozwiązania warto podkreślić poprzez dobór odpowiedniej kolorystyki. Dzisiaj proponujemy ponadczasową biel. Ten kolor opiera się wszelkim modom, jednocześnie pozwalając na komponowanie go z różnymi innymi barwami. Dzięki temu możemy pozwolić sobie np. na wykończenie wyspy w bieli, a zabudowy w innym odcieniu, jak choćby modne ostatnimi czasy beże i szarości. 

Różna kolorystyka wyspy i zabudowy to ciekawe rozwiązanie, choć równie efektownie prezentować się będą aranżacje skąpane całościowo w bieli. Styl nowoczesny bądź klasyczny - jeden i drugi będzie wyglądał pięknie.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA