Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kuchnia z wyspą sprzyja interakcji domowników. W tej klasycznej, przytulnej kuchni wyspa jest zdobiona pionowymi frezowaniami, wpisując się idealnie w rodzinną atmosferę pomieszczenia. Fot. Ballingslov.

Kuchnia z wyspą sprzyja interakcji domowników. W tej klasycznej, przytulnej kuchni wyspa jest zdobiona pionowymi frezowaniami, wpisując się idealnie w rodzinną atmosferę pomieszczenia. Fot. Ballingslov.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 marz 2015 10:33 (aktualizacja: 26 marz 2015 10:23)

20 pomysłów na kuchnię z wyspą

Kuchnia z wyspą to nie tylko rozwiązanie modne, ale też niezwykle praktyczne. Dodatkowy mebel to dodatkowa powierzchnia na przechowywanie czy pracę w kuchni.

O wyspie kuchennej kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć, znając ją jedynie ze srebrnych ekranów telewizyjnych. Teraz jednak, coraz częściej wybieramy ją jako element aranżacji przestrzeni kuchennej. 

Za wyborem kuchni z wyspą przemawia szereg zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim, jako dodatkowy mebel, wyspa może zostać wykorzystana jako powierzchnia do przechowywania sprzętów i akcesoriów. Co więcej, jej blat może posłużyć za dodatkową powierzchnię do krojenia i przygotowywania posiłków, miejsce instalacji płyty grzejnej i piekarnika czy też powierzchnię zmywania. 

W niektórych kuchniach, wyspa pełni dodatkową funkcję domowego baru. Gdy ustawimy przy niej wysokie krzesła możemy, przy niedużym nakładzie środków i wysiłku, zmienić naszą kuchnię w centrum domowych imprez. Niektóre modele wysp posiadają dodatkowy nakładany blat, umożliwiający umieszczenie baru o kilka centymetrów powyżej blatu roboczego. Dzięki temu zabiegowi, bałagan na blacie jest estetycznie przesłoniony. 

W naszej galerii prezentujemy 18 propozycji wysp kuchennych, oferowanych przez producentów. Znajdziecie wśród nich obszerne meble, jak i mniejsze modele, przeznaczone do niewielkich wnętrz. Wyspy jedno i dwu-kolorowe, z nakładanym blatem, hokerami i efektownym podświetleniem. Jest z czego wybierać!

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA