• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 sie 2010 15:28

Ale porządek!

Nie ma lepszego sposobu przechowywania zapasów i naczyń kuchennych w szafkach dolnych, niż carga. Wystarczy jeden ruch ręki, a cała ich zawartość, dzięki systemom pełnego wysuwu, jest w zasięgu wzroku.

Nie trzeba się schylać, by cokolwiek wyjąć, ani niczego szukać, bo każda rzecz ma swoje stałe miejsce. Carga (wyciągi) podblatowe służą zarówno do przechowywania produktów spożywczych, jak i naczyń kuchennych, których używa się na bieżąco. Znakomicie zastępują tradycyjne półki, które w dolnej zabudowie (to najgłębsze szafki w kuchni!) są wyjątkowo niewygodne. Wszystkie potrafią unieść duży ciężar – w najmniejszych mieści się nawet 30 kg. Jednocześnie można je maksymalnie wysunąć z szafki, tak że każda rzecz jest widoczna i dostępna bez szukania.

Dodatkowo wyciągi są często wyposażane w systemy tzw. miękkiego domykania. Dzięki temu zamykają się lekko i bez trzaskania. Planując wewnętrzne wyposażenie szafek dolnych w carga najlepiej przewidzieć kilka ich rodzajów. Wąskie, o szerokości 15-20 cm, sprawdzają się np. przy piekarniku i płycie grzejnej (na oleje i przyprawy) oraz zlewozmywaku (na ręcznik kuchenny, rękawice i płyn do zmywania). W strefach kuchni, gdzie zwykle się kroi, miesza, czy zagniata ciasto, warto przewidzieć wyciągi szersze – na mąkę, cukier, dżemy. W pobliżu zlewozmywaka przydaje się cargo na garnki, a płyty grzejnej – patelnie. Ogromną zaletą wyciągów jest możliwość indywidualnego zestawiania ich koszy w różnych wymiarach. To ułatwia zaplanowanie kuchni dokładnie takiej, jakiej potrzebują domownicy.

Cargo Mini Boczne 15 Linia Maxima – dwupoziomowe, świetne do przechowywania np. butelek z olejami i dressingami; wyposażone w system miękkiego domykania. Cena: od ok. 327,50 zł, Rejs.

' title=
fot. Rejs

Wyciąg Wąski Skośny 15 – cargo do zagospodarowania narożników (do szafki o szer. 15 cm; prawej i lewej); mocowane jest na bocznych prowadnicach z hamulcem; półeczki mają pełne, perforowane dno. Cena: ok. 433 zł, Peka.

' title=
fot. Peka

Szuflady Kuchenne – idealne do przechowywania wszelkich zapasów; można je dowolnie zestawiać w zależności od potrzeb; atutem tego rozwiązania jest możliwość wysunięcia zarówno tylko jednej, jak i wszystkich szuflad; różne wymiary; wycena indywidualna, Nomet.

' title=
fot. Nomet

Cargo – polecane np. do przechowania garnków, patelni, misek, tac; różne wymiary; wycena indywidualna, Nomet.

' title=
fot. Nomet

Wyciąg Wąski 15 – cargo do przechowywania blach i stolnicy (do szafki o szer. 15 cm); mocowane na bocznych prowadnicach z hamulcem. Cena: ok. 430 zł, Peka.

' title=
fot. Peka
 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH