Zabudowa jednorzędowa z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest niewielki blat, pełniący funkcję śniadaniowego barku, nałożony na podstawową powierzchnię roboczą. Fot. Pino, meble z programu PN270.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Zabudowa jednorzędowa z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest niewielki blat, pełniący funkcję śniadaniowego barku, nałożony na podstawową powierzchnię roboczą. Fot. Pino, meble z programu PN270.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 cze 2015 12:35

Aneks kuchenny: 20 pomysłów na zabudowę jednorzędową

Zabudowa jednorzędowa wcale nie musi być koniecznością wynikającą z niewielkiej przestrzeni. Zobaczcie, jak pięknie i funkcjonalnie urządzić aneks kuchenny.

Łączona strefa salonu i kuchni to bardzo popularne rozwiązanie we współczesnych mieszkaniach i domach. Sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Funkcję kuchni pełni wówczas aneks, którego aranżacja staje się szczególnie istotna, gdyż wpływa na odbiór całej strefy dziennej.

W aneksie kuchennym idealnie sprawdzi się zabudowa jednorzędowa. Meble na jedną ścianę zajmują niewiele miejsca, a także są najłatwiejsze w skomponowaniu z resztą pomieszczenia, gdyż są najmniej "inwazyjne" wizualnie, a dobrane w minimalistycznym stylu i jasnych kolorach mogą wręcz optycznie zlewać się ze ścianą.

Zabudowę jednorzędową możemy wpasować we wnękę w ścianie, co sprawi, że zajmowana przez nią przestrzeń wyda nam się jeszcze mniejsza. Ciekawym rozwiązaniem są meble na jedną ścianę, zintegrowane ze składanymi drzwiczkami, którymi w razie potrzeby możemy przesłonić powierzchnię roboczą. 

Jednorzędowa zabudowa jest również rozwiązaniem bardzo praktycznym. Usytuowanie wszystkich sprzętów, szuflad i powierzchni roboczej w jednym rzędzie zapewnia komfort korzystania z kuchni, bez konieczności długich wędrówek pomiędzy rozstawionymi pod różnymi ścianami meblami.

Warto wybrać modele z szafkami górnymi poprowadzonymi pod sam sufit - wówczas do maksimum wykorzystamy dostępną powierzchnię, a rzadko użytkowane sprzęty nie będą nam zagracały miejsca na blacie kuchennym. 

W naszej galerii prezentujemy 15 pomysłów na zabudowę jednorzędową. Zobaczcie, jakie meble na jedną ścianę proponują producenci.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH