Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

kuchnia mikulska

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 09 gru 2008 11:43 (aktualizacja: 30 gru 2013 19:39)

Aranżujemy małe kuchnie

Przygotowanie małych pomieszczeń to nie lada wyzwanie dla użytkowników i architektów. Urządzenie ich w taki sposób, aby nie „zawadzały" w domu, wybór mebli, które nie przytłaczają, i kolorystyki, która nie pomniejsza cennej powierzchni, to dosyć trudne wyzwanie.

Architekci są zgodni - jasne i soczyste barwy zwiększają optycznie przestrzeń, ale też nie można z nimi przesadzać. Drobne zabiegi, związane ze sposobem łączenia pomieszczeń, to również metoda na zniwelowanie różnic pomiędzy „małym” a „większym” Oto kilka propozycji, które mogą być inspiracją dla potencjalnych użytkowników. Kontrastowe barwy zastosowane w małej kuchni nie tylko zwracają uwagę, ale także doskonale się dopełniają.

Proj. arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska.
Proj. arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska

Taki rodzaj kuchni przyciąga mieszkańców i gośc. Sprawia, że spędza się w niej czas nie tylko podczas spożywania posiłków. Dominantą jest brąz w różnych odcieniach.

Proj. arch. Iwona Filemoniuk.
Proj. arch. Iwona Filemoniuk.

Pomarańcza w kuchni zwykle wygląda i smakuje wyśmienicie. Ten projekt bardzo dobrze sprawdza się w małym pomieszczeniu. Dominuje tu biel i pomarańczowe wyposażenie. Projekt cechuje prostota, ale też duża przestrzeń, w której można ukryć najpotrzebniejsze przedmioty.

Proj. arch. Marta Kruk.
fot. Proj. arch. Marta Kruk.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA