Biała kuchnia otwarta na jadalnię ma w centrum dużą wyspę, ustawioną prostopadle do stołu jadalnianego. Przy dużym meblu, na którym urządzono powierzchnię gotowania ustawiono hokery i urządzono bar. Fot. Atlas Kuchnie.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Biała kuchnia otwarta na jadalnię ma w centrum dużą wyspę, ustawioną prostopadle do stołu jadalnianego. Przy dużym meblu, na którym urządzono powierzchnię gotowania ustawiono hokery i urządzono bar. Fot. Atlas Kuchnie.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
15 wrz 2015 13:44

Bar w kuchni: 15 inspirujących zdjęć

Kuchnia z półwyspem lub wyspą to idealny wstęp do urządzenia w jej przestrzeni domowego baru. Będzie on centrum domowej rozrywki, zastąpi jadalnię, podzieli przestrzeń.

Bar w kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie aranżacyjne, które z powodzeniem mogą wykorzystać w swoich kuchniach posiadacze zarówno dużych, jak i małych wnętrz. Domowym barem może być zarówno wyspa, jak i półwysep, a sam bar sprawdzi się idealnie jako element działowy w otwartej strefie dziennej. 

Chcąc urządzić bar w kuchni, wystarczy dostawić do istniejącego półwyspu lub wyspy kuchennej kilka wysokich krzeseł. Dobrze jeśli hokery ustawimy przy blacie, który jest lekko wysunięty względem korpusu mebla - wówczas domownicy będą mogli wygodnie usadowić się przy barze. 

Bar w kuchni jest bardzo funkcjonalny, jeśli wyspę lub półwysep podzielimy na dwa poziomy - jeden, służący jako powierzchnia robocza - zlokalizowany niżej, niż sam barek. W ten sposób nie tylko wyodrębnimy te dwie funkcje mebla, ale również uzyskamy dodatkowy efekt przesłonięcia kuchni otwartej na salon od strony pokoju dziennego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie nam łatwiej ukryć ewentualny nieporządek w kuchni. 

Bar w kuchni stwarza również bardzo dużo możliwości aranżacyjnych, pozwalając zbudować harmonię w otwartej strefie dziennej. Półwysep lub wyspa mogą być dopasowane do zabudowy kuchennej, podczas gdy hokery lub oświetlenie nad meblem korespondować będą z salonem. 

W naszej galerii prezentujemy 15 inspirujących zdjęć kuchni z barem - różne style z pewnością zadowolą każdego.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • marzimarzy, 2015-09-25 18:17:32

    te drewniane elementy są niesamowite! wygląda to niecodziennie.

POLECAMY W SERWISACH