Piękna kuchnia z wysokim barem. Wyspę kuchenną, na której gotujemy posiłki, przysłania wyższy, wysunięty blat, służący do serwowania drinków i posiłków. Uzupełniający aranżację hoker, komponuje się kolorystycznie z meblami kuchennymi. Fot. Marbodal.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Piękna kuchnia z wysokim barem. Wyspę kuchenną, na której gotujemy posiłki, przysłania wyższy, wysunięty blat, służący do serwowania drinków i posiłków. Uzupełniający aranżację hoker, komponuje się kolorystycznie z meblami kuchennymi. Fot. Marbodal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 gru 2014 07:48

Bar w kuchni. 15 propozycji producentów mebli

Modny, praktyczny i efektowny. Taki właśnie jest bar w kuchni. Doskonały zarówno do małych, jak i dużych wnętrz, odpowiadający potrzebom pani i pana domu.

Bar w kuchni to rozwiązanie niemal idealne. Potrafi nadać przestrzeni kuchni dynamizmu, sprawdza się w trakcie domowych przyjęć, ukryje nieporządek w kuchni i spoi wizualnie przestrzeń, dzielonych przez niego pomieszczeń. 

Posiadając kuchnię z wyspą lub półwyspem, w prosty sposób możemy przeobrazić je w kuchenny bar - wystarczą gustowne hokery ustawione po zewnętrznej stronie mebla. Warto jest zaplanować nieco wysunięty blat, tak aby siedzący przy nim domownicy lub goście mogli znaleźć miejsce na swobodne wpasowanie nóg.

Dobrym pomysłem jest również podniesienie nieco zewnętrznej części blatu. Taki wysoki bar zakryje powierzchnię roboczą, na której przyrządzamy drinki, a także przy okazji częściowo zasłoni wnętrze kuchni. W ten sposób, siedzący w salonie goście lub domownicy nie będą mieli bezpośredniego widoku na ewentualny bałagan na blacie kuchennym czy w zlewie. 

Kuchenny bar sprawdzi się idealnie w trakcie domowych imprez, pozwalając na interakcję gospodarza przyjęcia z jego gośćmi. Może być również dobrym substytutem stołu kuchennego, przy którym możemy zjeść szybkie śniadanie lub wypić poranną kawę. Zwłaszcza w małych wnętrzach, gdzie nie mamy na wpasowanie nawet niewielkiego kącika jadalnianego. 

Bar w kuchni może pełni także rolę wizualnego łącznika kuchni z salonem. Usytuowany najczęściej na granicy tych dwóch pomieszczeń, pozwala w prosty sposób na nawiązanie stylistyką zarówno do pokoju dziennego jak i kuchni. Wystarczy, aby sam mebel utrzymany był w kolorystyce i charakterze pasującym do mebli kuchennych, a towarzyszące mu wysokie krzesła nawiązywały do elementów salonu. 

W naszej galerii prezentujemy 15 propozycji na bar w kuchni. Zobaczcie co przygotowali dla Was producenci mebli!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2017-12-29 12:32:18

    gdzie kupię takie hokery?

POLECAMY W SERWISACH