Wnętrze o charakterze klubowym. Miejsce szczególne, idealne do towarzyskich spotkań przy lampce wina, czy domowej nalewce. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Wnętrze o charakterze klubowym. Miejsce szczególne, idealne do towarzyskich spotkań przy lampce wina, czy domowej nalewce. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 sie 2011 12:32

Bar z egzotycznego drewna - nie tylko dla koneserów

Rocznikowe Pauillac z regionu Bordeaux czy słodkie Sauternes (z tej samej części Francji)? Szkocka single malt, a może wytrawny Gibson (dwie części ginu i jedna część wytrawnego wermutu), którym pokrzepiał się Cary Grant w kultowym filmie „Północ, północny-zachód”?

Wytrawni koneserzy szlachetnych trunków docenią nie tylko bogatą ofertę baru, ale także otoczenie, w jakim mogą delektować się ich smakiem. W okazałej, trzypoziomowej rezydencji (na piętrze znajdują się pokoje dla gości oraz gabinet, a na parterze toczy się życie mieszkańców domu) piwnica pełni wyłącznie rolę rekreacyjno-wypoczynkową.

Oprócz basenu i sauny, na tej kondygnacji urządzone zostało także wytworne wnętrze w stylu klubowym. Można tutaj posłuchać muzyki, obejrzeć film (ekran do projektora ukryty został na jednej ze ścian), a także zaprosić gości na szklaneczkę wyśmienitego trunku albo filiżankę wybornej kawy i podjąć ich w najlepszym stylu, co gwarantuje profesjonalnie wyposażony bar oraz stylowa, dobrze zaopatrzona winiarnia.

Główną atrakcję klubowego wnętrza stawowi niewątpliwie bar oraz jego zaplecze (półki na alkohole, szuflady na szklanki, shakery).

Meble z egzotycznego drewna

Meble oraz okładzinę ścienną wykonano z forniru drewna egzotycznego bubinga, w czerwono-brązowym kolorze o charakterystycznym, falistym układzie włókien. Ten pochodzący z Afryki Centralnej gatunek drewna idealnie pasuje do stylu wnętrza, tym bardziej, że okładzina ścienna stanowi tło dla prywatnej ekspozycji pamiątek – oryginalnych rzeźb i masek – przywiezionych z dalekich wypraw, także na Czarny Ląd.

Dopełnieniem tego niecodziennego wnętrza są skórzane meble oraz podłoga z granitu – w części barowej, a także pokryta wykładziną dywanową w kolorze bordo – w części wypoczynkowej.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-08-05 13:47:39

    Bardzo męskie pomieszczenie

POLECAMY W SERWISACH