• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lis 2011 14:30

Bez kompromisów!

Kuchnia dla singla nie musi być mała ani ograniczać się do podstawowych sprzętów. Wręcz przeciwnie – może w pełni wyrażać pasje i osobowość jej niepodzielnego właściciela. Dlatego urządź ją bez żadnych kompromisów!

Kuchnia na własność

' title=
Staram się burzyć stereotyp, że gotowanie w pojedynkę sprowadza się do jedzenia sera żółtego w otwartych drzwiach lodówki lub w najlepszym razie do wykonania kanapek. Kuchnia dla singla nie musi różnić się od kuchni dla kilkuosobowej rodziny, choć warto przemyśleć kilka strategicznych elementów.
Po pierwsze: powierzchnia - nie musi być duża. Najlepiej i najwygodniej, jeżeli gotowanie w pojedynkę przypomina pracę w kokpicie statku kosmicznego - wszystko jest funkcjonalnie ułożone w zasięgu ręki, nie trzeba wykonywać zbędnych ruchów i pokonywać zbędnych kilometrów.
Po drugie: analiza przyzwyczajeń. Warto przemyśleć konieczność zakupu i montażu typowych kuchennych urządzeń. Skoro szansa na własnoręczne wykonanie ciasta lub pieczeni wynosi 1:1000000, to może warto zrezygnować z piekarnika? A może wręcz przeciwnie - lepiej mieć piekarnik zastępujący funkcjonalnością kuchenkę mikrofalową? Może nie trzeba mieć wielkiej lodówki, jeżeli wystarczy podblatowa z małym zamrażalnikiem?
Po trzecie: zmywanie. Złota kuchenna zasada to: zmywarka jest tańsza w eksploatacji niż zlew! W kuchni dla singla nie zapominajmy o zmywarce. Pokażcie mi singla zmywającego naczynia tuż po posiłku! A może zlew można zredukować do jednej komory? Oszczędzimy finanse i miejsce na blacie.
Po czwarte: odrobina szaleństwa! Największą zaletą kuchni singla jest jej bezkompromisowość! Przecież tu władca jest tylko jeden! Nie trzeba szukać rozwiązań pośrednich, nie trzeba iść na ustępstwa. Drodzy single, poczujcie moc swojej wyobraźni i korzystajcie ze swojego singlowskiego stanu! Kuchnia nie musi być sztampowa, a wy macie wyjątkową szansę na to, żeby była wyłącznie wasza!
Arch. wnętrz Ola Wołczyk, www.olawolczyk.pl

Zobaczcie nasze pomysły na kuchnie dla singla!

Zmywarka do zabudowy ZB-11678 X z funkcją umożliwiającą mycie połowy załadunku w górnym koszu. Wyświetlacz LCD pokazuje informacje dotyczące wybranego oraz realizowanego programu zmywania. Cena: ok. 1.599 zł, Mastercook.

' title=
fot. Mastercook

Model kuchni HTH – Trend White Walnut sprawdzi się nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Wycena indywidualna, HTH.

' title=
fot. HTH

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Paweł Kucharczyk, 2013-06-20 14:40:44

    Zwracam uwagę, że kuchnie Biefbi praktycznie nie posiadają w Polsce serwisu ani części zamiennych i mimo ich dobrego wyglądu są, z wymienionego wcześniej powodu, niepraktyczne. Sprzedawcy chętnie zaprojektują i zmontują kuchnię, ale przy próbie zwrócenia się o najdrobniejszą naprawę każą "spadać na drzewo". Również strona biefbi we Włoszech nie odpowiada na jakiekolwiek maile.

    Stanowczo odradzam ten wyrób!

POLECAMY W SERWISACH