Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesna kuchnia z wysoką zabudową z białymi frontami w macie oraz dolna zabudową w kolorze drewna. Wszystko zamknięto w minimalistyczne formy. Fot. Atlas Kuchnie.

Nowoczesna kuchnia z wysoką zabudową z białymi frontami w macie oraz dolna zabudową w kolorze drewna. Wszystko zamknięto w minimalistyczne formy. Fot. Atlas Kuchnie.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 20 paź 2015 12:03 (aktualizacja: 22 paź 2015 08:33)

Biała kuchnia ocieplona drewnem

Jeśli chcemy zapobiec wrażeniu zbytniej sterylności białej kuchni, w pomocą przyjdą nam akcenty w kolorze drewna.

Biała kuchnia jest niezmiennie modna, ponadczasowa i właściwie uniwersalna. Łatwo zestawić ją bowiem z wieloma kolorami i materiałami. Niektórym przeszkadza jednak jej niekiedy zbytnia surowość. Sterylnie wyglądającą zabudowę kuchenną możemy wizualnie ocieplić za pomocą elementów drewnianych lub w drewnianym dekorze. 

Najczęściej wybieranym sposobem przełamania chłodu białych mebli kuchennych jest zwieńczenie ich drewnianym blatem lub blatem laminowanym bądź kompozytowym, imitującym drewno. Taka estetyka przywodzi na myśl kuchnie w stylu skandynawskim, w których często blat jest drewniany, a fronty białe. 

Białą kuchnię można również ocieplić wizualnie poprzez zastosowanie drewnianej podłogi w kuchni. Warto zestawić ze sobą również fronty białe z frontami w drewnianym dekorze, litymi lub fornirowanymi. Połączenie dwóch powierzchni może wyglądać zwłaszcza ciekawie jeśli białe fronty są w wysokim połysku, a drewniane matowe. 

W naszej galerii prezentujemy 10 pomysłów na białą kuchnię, ocieplona drewnem. Zobaczcie, jak pięknie może wyglądać!

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA