Nowoczesna, skandynawska kuchnia, gdzie pierwsze skrzypce gra prostota. Choć fronty mebli są lekko frezowane, zdobienia e tworzą prostokątne, geometryczne formy. Proste linie komponują się z industrialnym oświetleniem. Nad blatem kilka praktycznych półek. Fot. Marbodal.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Nowoczesna, skandynawska kuchnia, gdzie pierwsze skrzypce gra prostota. Choć fronty mebli są lekko frezowane, zdobienia e tworzą prostokątne, geometryczne formy. Proste linie komponują się z industrialnym oświetleniem. Nad blatem kilka praktycznych półek. Fot. Marbodal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 lis 2014 10:10

Biała kuchnia w skandynawskim stylu

Skandynawski styl na dobre zagościł w naszych domach. Doceniamy jego funkcjonalność, naturalne materiały i zamiłowanie do bieli. Zobaczcie jak urządzić kuchnię w tym popularnym stylu!

Kuchnia w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim biała i dobrze oświetlona naturalnym światłem. Duże okna pozbawione zasłon, pozwalające na nieograniczony dostęp słońca będą idealnym rozwiązaniem!

Biel i drewno: duet idealny

Wnętrze rozświetli także biel. Do jej uniwersalności nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to kolor ponadczasowy, odporny na wpływ mód, dobrze komponujący się z innymi barwami. Oprócz tego ma również jedną zasadniczą zaletę: optycznie powiększa wnętrze. W skandynawskiej kuchni znaleźć się powinna nie tylko na ścianach, ale także w postaci białych mebli, a nawet pomalowanych na biało podłóg.

Inną cechą charakterystyczną kuchni w stylu skandynawskim jest z lubością stosowane drewno. Drewniana podłoga - pomalowana na biało, z drewna bielonego lub w naturalnym kolorze - idealnie wpisuje się w stylistykę wnętrz, charakterystycznych dla północy Europy. Drewniany może być również blat kuchenny i stół jadalniany - jeżeli zaplanowaliśmy dla niego miejsce w kuchni.

Meble kuchenne zazwyczaj również wykonane są z drewna, pomalowanego białą farbą. Dobrym pomysłem, wyglądającym szczególnie efektownie w przestrzeniach stylizowanych na skandynawskie jest drewno surowe. Często możemy też napotkać odsłonięte belki stropowe, pomalowane na biało, bądź też pozostawione w naturalnej kolorystyce drewna. 

Funkcjonalna i piękna

Skandynawowie cenią sobie ponad wszystko funkcjonalność. Dlatego też w ich kuchniach najważniejsza jest wygoda ich użytkowania. Meble kuchenne powinny być tak zaprojektowane, aby wszystkie niezbędne sprzęty i składniki były łatwo dostępne. Stąd też w kuchniach skandynawskich obecność dużej ilości kredensów i półek. 

Chcąc udekorować skandynawską kuchnię, raczej nie sięgamy po kolorowe farby i tapety. Stawiamy raczej na akcesoria dekoracyjne, które pięknie eksponować będą białe ściany i meble. Znajdzie się tutaj miejsce dla technicznych, loftowych lamp i surowych, industrialnych dodatków. Styl skandynawski charakteryzuje brak rygoru, pozwalający na mieszanie różnych stylistyk. Dlatego też nowoczesne dodatki spokojnie możemy komponować z bardziej klasycznymi akcentami. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH