Jasny blat z konglomeratu w kuchni. Fot. Technistone

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Jasny blat z konglomeratu w kuchni. Fot. Technistone
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
29 maj 2017 14:25

Biała kuchnia: wybierz ciekawe blaty

Biel jest jednym z najchętniej wybieranych kolorów do dekoracji wnętrz. Dzięki jej licznym odcieniom wahającym się od mlecznego po kredę i beż, daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacyjne.

Dzięki swej uniwersalności biel współgra zarówno z nowoczesnymi, minimalistycznymi pomieszczeniami, jak i z wnętrzami klasycznymi, stawiającymi na tradycję.

Biel to bez wątpienia kolor uniwersalny, jednak charakter, jaki chcemy nadać naszym czterem ścianom w dużej mierze zależy od odcienia na jaki się zdecydujemy, a także od faktury materiału. Także firma Technistone wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom swoich klientów i oferuje bogatą kolekcję jasnych blatów o zróżnicowanej fakturze i rozmaitych tonacjach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Elegancja z najwyższej półki

Biały marmur od zawsze kojarzył się z dyskretnym luksusem, a użyty jako materiał do dekoracji wnętrza, podkreśla jego unikatowy charakter. Dla wielbicieli wygody i elegancji w wielkim stylu firma Technistone przygotowała kolekcję blatów Noble, których wspólnym mianownikiem jest odwzorowane delikatne użylenie podobne do tych, spotykanych w naturalnych marmurach, występujące w elementach wykonanych z materiału kolekcji Brilliant.

Czytaj także: Biała kuchnia: 20 wyjątkowych projektów

Marmur to materiał o bardzo zdefiniowanym charakterze, dlatego kolekcja Noble przeznaczona jest dla osób, które mają określoną wizję wnętrza i dla których priorytetem jest prestiżowy efekt. Materiały z serii Noble sprawdzą się w wysokobudżetowych aranżacjach loftowych w stylu nowojorskim jako np. okładziny kominkowe lub w formie ekskluzywnych posadzek ozdabiających przestronne halle jednorodzinnych willi.

Wielość odcieni od czystej bieli przetykanej delikatnymi użyłkowaniami jak w przypadku Noble Supreme White przez srebrzyste powierzchnie Noble Olympos Mist aż po stonowane szarości Noble Perlato Luna pozwala dopasować estetykę materiału do bardzo zróżnicowanych projektów. Struktura płyt Noble do złudzenia przypomina naturalną, nieregularną płaszczyznę marmuru, jednak kompozyt, z którego wykonane są blaty przewyższa naturalny kamień pod względem wytrzymałości, higieniczności i odporności na zabrudzenia.

Efekt glamour dostępny od ręki

Biel sprawdza się świetnie również w odsłonie glamour. Jej neutralny charakter znakomicie współgra z właściwymi dla tego stylu materiałami, takimi jak kryształy, szkło, srebro czy chrom. Propozycjami spod znaku diamentu od Technistone są blaty Starlight White oraz Brilliant White, które dzięki zawartości kawałków szkła i zwierciadeł tworzą lustrzaną powierzchnię o wysokim połysku.

Ich struktura i charakter są zgoła inne niż w przypadku klasycznych marmurowych powierzchni z kolekcji Noble. Produkty z kolekcji Starlight posiadają wyrazistą fakturę, w której dominują drobiny o nieregularnych kształtach, efektownie odbijające każdy promień światła. W przypadku Starlight White zwierciadła wtopione w materiał posiadają większe rozmiary, natomiast w slabch Brilliant drobinki szkieł są bardzo drobne i przypominają roziskrzoną powierzchnię śniegu na górskich stokach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH