Drewniany blat pięknie prezentuje się w towarzystwie bieli, ocieplając ją i nadając kuchni domowy charakter. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Drewniany blat pięknie prezentuje się w towarzystwie bieli, ocieplając ją i nadając kuchni domowy charakter. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 sty 2015 17:23

Blat w kuchni. 12 pomysłów na powierzchnię roboczą

Blat w kuchni jest miejscem, z którego korzystamy codziennie. Musi być wytrzymały, ale ponadto warto, aby również cieszył oko. Zobaczcie praktyczne i estetyczne pomysły na powierzchnię roboczą.

Powierzchnia robocza w kuchni jest jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc w naszych domach. To tutaj przygotowujemy posiłki czy też stawiamy gorące naczynia wyjęte z piekarnika. Blaty kuchenne są stale eksponowane na wilgoć, wysoką temperaturę i ostre przedmioty.

Są także wyeksponowane na wzrok domowników lub odwiedzających naszą kuchnię gości. Warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na ich wytrzymałość, ale i estetykę. Istotną kwestią jest kolorystyka naszej powierzchni roboczej. Stawiając na neuatralne barwy, jak beż czy szarości, wybieramy bezpieczne rozwiązanie, pasujące niemal do każdej kuchni.

W modnych białych wnętrzach, dobrze wyglądać będzie kontrastująca z bielą czerń, która doda przestrzeni kuchni charakteru. Z kolei jeśli zależy nam na stworzeniu wnętrza o klimacie skandynawskim, sięgnijmy po blat w kolorze drewna - może być on wykonany z naturalnego surowca lub z laminatu. Chcąc dodać naszej kuchni loftowej stylistyki, wybierzmy stal, która pięknie będzie się komponować z nowoczesnymi meblami i sprzętem AGD.

Oprócz wspomnianych stali i laminatów, mamy do wyboru szereg innych materiałów. Dużą popularnością cieszą się blaty z konglomeratu kwarcowego. Kompozyt jest praktycznych rozwiązaniem, jeśli marzy nam się dowolne formowanie blatu i wyginanie go w różne kształty. Alternatywą dla sztucznych materiałów są blaty wykonane z naturalnych surowców, jak drewno czy kamień. Wyglądają one elegancko, nadając kuchni szlachetny charakter. Pamiętajmy jednak, że naturalne materiały wymagają odpowiedniej obróbki i zabezpieczenia impregnatami.

W naszej galerii prezentujemy 12 pomysłów na blat kuchenny. Zobaczcie i wybierzcie swój typ!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH