Nowoczesna kuchnia z delikatnie klasycyzującym akcentem w postaci frezowanych frontów. Wyspę kuchenną wieńczy gruby blat z kompozytu w szarym kolorze, wybijający się na tle ciemnych mebli. Fot. Ballerina Kuechen, kuchnia XL 2036.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia z delikatnie klasycyzującym akcentem w postaci frezowanych frontów. Wyspę kuchenną wieńczy gruby blat z kompozytu w szarym kolorze, wybijający się na tle ciemnych mebli. Fot. Ballerina Kuechen, kuchnia XL 2036.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 kwi 2015 13:46

Blat w kuchni - praktyczne rozwiązania

Blat musi być wytrzymały, ale również estetyczny. Wieńcząc meble kuchenne może stać się aranżacyjną kropką nad i, nadając ton całemu wnętrzu.

Blat jest bodaj najistotniejszym elementem całej kuchni. Stanowi powierzchnię roboczą, przy której pracujemy i przyrządzamy posiłki, wieńczy meble kuchenne, będąc ważnym elementem wizualnym przestrzeni. Dlatego tak ważna jest zarówno funkcjonalność rozwiązania, jak i jego estetyka. 

Kuchenne blaty produkowane są z różnych materiałów. Nie wszystkie charakteryzują się tymi samymi właściwościami. Popularne blaty kompozytowe mają tą zaletę, że pozwalają się dowolnie formować i wyginać. Dzięki temu, możemy w takim blacie uformować zlewozmywak, który stworzy wraz z blatem jednorodną powierzchnię i idealnie wpisze się w nowoczesną stylistykę. 

Oprócz kompozytów (takich, jak konglomerat kwarcowy, Corian czy Silestone), do wyboru mamy również blaty wykonane z naturalnych materiałów, a także blaty laminowane. Drewno i kamień prezentują się szczególnie elegancko i szlachetnie. Nowoczesną stylistykę idealnie uzupełnią blaty ze stali szlachetnej, wspomnianych kompozytów, jak również blaty betonowe. W tych ostatnich również możemy formować komory zlewozmywaka. W drewnie, blatach laminowanych i kamiennych wycinamy natomiast otwory pod montaż zlewozmywaka. 

Obecnie modne są blaty bardzo grube lub ultracienkie - przyciągające wzrok swoim masywnym wzornictwem lub niemal chowające się w zabudowie meblowej. Dobierając blat do mebli kuchennych, możemy postawić na mocny kontrast lub o identycznej barwie, jak fronty i korpusy szafek. Blaty kontrastujące efektownie będą wyglądać, gdy są grube, a wtapiające się kolorystycznie z meblami będą tym mocniej niknąć w nich wizualnie, jeśli zdecydujemy się na cieniutki blat. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH