Fot. Laminam, blat Calce Bianco.
Fot. Laminam, blat Calce Bianco.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 marz 2016 08:29

Blat w kuchni: wybierz trwałe spieki kwarcowe

Wykonane z naturalnych skał granitowych i kwarcu blaty dodatkowo wzmocniono siatką z włókna szklanego. Są bardzo trwałe, a przy tym estetyczne.

Spieki kwarcowe Laminam to wielkoformatowe płyty, powstające z naturalnych surowców, w tym kwarcu i skał granitowych. Są cienkie, lekkie, idealnie płaskie, a przy tym trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia od kamienia naturalnego. Odkąd ten innowacyjny materiał pojawił się na polskim rynku 3 lata temu, był stosowany głównie do wykończenia ścian, podłóg i elewacji. Przełomem są płyty Laminam XL o grubości 12 mm (plus wzmacniająca siatka z włókna szklanego).

Producent stworzył je z myślą o projektowaniu i wykonywaniu z nich np. blatów i wysp kuchennych. Stąd też są one dostępne w niespotykanym dotąd rozmiarze 324 cm x 162 cm. Są niezwykle odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia ciężkimi przedmiotami czy zarysowania nożem, jak też na najgroźniejsze zabrudzenia (w tym wino czy sok z cytryny).

Doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Co więcej, przeciwdziałają rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów na powierzchni blatu. Są też odporne na szok termiczny – bez obaw można bezpośrednio na nich stawiać rozgrzane naczynia kuchenne.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH