Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcytowego. Fot. Technistone

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcytowego. Fot. Technistone
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 marz 2018 13:05

Blaty kuchenne - naturalny kamień czy konglomerat kwarcytowy?

Urządzając kuchnię musimy zdecydować z jakiego materiału zostaną wykonane blaty. Wybór zwykle pada na kamień. Na który jednak postawić – naturalny czy udoskonalony technologicznie?

W świecie designu dominują naturalne materiały wykończeniowe. To właśnie między innymi z tego powodu coraz częściej i chętniej kuchenne wnętrza zwieńczane są kamiennymi blatami. Do wyboru jest wiele produktów organicznego pochodzenia oraz kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat kwarcytowy. Podczas wyboru materiału, z którego wykonane zostaną powierzchnie robocze powinniśmy kierować się zarówno jego jakością, właściwościami użytkowymi, jak i wyglądem – w końcu blaty kuchenne to elementy, które stanowią dekorację wnętrza.

Blaty kuchenne stanowią ważny punkt aranżacyjny wnętrza. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby wyróżniały się wyjątkowym wyglądem. Niestety, naturalne kamienie dostępne są w ograniczonej palecie wzorniczej i kolorystycznej, dlatego nie możemy wykorzystać ich przy realizacji każdej sytuacji projektowej. Niemniej jednak zastosowane we wnętrzu, wprowadzają do niego szyk i ponadczasowe piękno. Alternatywą dla tradycyjnego surowca, jest konglomerat kwarcytowy. Materiał ten dzięki wytwarzaniu w oparciu o innowacyjne technologie, może przybierać najróżniejsze desenie i barwy. Na przykład firma Technistone oferuje kamienie udoskonalone technologicznie, które swoim wyglądem przypominają między innymi naturalne kamienie lub, które dzięki wtopionym w swój skład drobinkom szkła i zwierciadeł efektownie się mienią. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie, dobrane idealnego blatu z konglomeratu kwarcytowego do każdej kuchennej aranżacji jest bardzo łatwe. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH