Technistone Noble Carrara scandi. Fot. Technistone

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Technistone Noble Carrara scandi. Fot. Technistone
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 sie 2016 11:54

Blaty z konglomeratu. Zobacz je w minimalistycznych kuchniach

Aranżacje rodem z Północnej Europy na dobre zagościły w naszych wnętrzach. Przeważa w nich jasna kolorystyka oraz naturalne materiały wykończeniowe. Swoistym uzupełnieniem aranżacji tego typu jeszcze do niedawna były kolorowe dodatki. Jednak w tym roku w propozycjach architektów króluje styl skandynawski w minimalistycznym wydaniu – eleganckim i pozbawionym nadmiaru dekoracji.

Jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto i funkcjonalne to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego, nawiązującego do aranżacji domów najchłodniejszej części Europy. W mieszkaniach zaprojektowanych w owej stylistyce dominuje biel oraz drewno.

Do niedawna minimalistyczny szyk przełamywany był wielobarwnymi dodatkami w postaci wyeksponowanych na półkach kolorowych naczyń, wzorzystych dekoracji czy jaskrawych bibelotów. Obecnie jednak skandynawskie aranżacje pojawiają się głównie w minimalistycznej odsłonie, przez co są nie tylko ponadczasowe, ale także pełne subtelnej elegancji, wzbogaconej o nastrojowe ciepło drewna.

Weź to na chłodno!

W 2016 roku styl skandynawski zyskał nowe oblicze – nabrał minimalistycznego charakteru, tworząc niezwykle wyrafinowaną przestrzeń, pozbawioną nadmiaru wielobarwnych dodatków. Taka stylistyka urzeka niewymuszoną elegancją, atrakcyjnie prezentując się szczególnie w kuchniach, którym przyświeca idea nowoczesnego, jednak naturalnego szyku.

Aby w efektowny sposób zestawić skandynawską naturalność i minimalistyczne wyrafinowanie, można połączyć ze sobą faktury drewna i marmuru – pozornie różne, posiadające jednak podobne, szlachetne oblicze. Idealnie w tej roli sprawdzą się powierzchnie konglomeratowe z serii Noble Collection Technistone nawiązujące do tradycyjnych kamieni. Znakomity rysunek powierzchni Technistone, inspirowany najznamienitszymi marmurami wniesie do wnętrza elegancję i prestiż, natomiast łagodna faktura drewna ociepli przestrzeń i nada jej przyjaznego uroku.

Jeśli chcemy utrzymać aranżację w nieskazitelnej bieli, możemy wybrać powierzchnię Noble Carrara inspirowaną marmurem karraryjskim lub jeszcze jaśniejszy blat Noble Supreme White z jedynie zaznaczonymi drobnymi użyłkowaniami. Przełamaniem monochromatycznej aranżacji mogą być natomiast powierzchnie takie jak Noble Olympos Mist o złamanej, srebrzystoszarej barwie lub Noble Calista w cieplejszej, kremowo-beżowej tonacji, doskonale komponującej się z naturalnym drewnem.

Harmonia form

Styl skandynawski, nawet w swojej minimalistycznej wersji, powinien być harmonijny, zarówno w zakresie faktur, materiałów, jak i form mebli. Wybierając elementy zabudowy warto więc przyjrzeć się ich liniom – czy są prostopadłe? Równoległe? A może kierują się pod skosem?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH