Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piękna kuchnia w stylu glamour. Ozdobny, francuski żyrandol, stylizowane krzesło z podobizną Marylin Monroe i nowoczesne meble ubrano w czerń i biel. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Piękna kuchnia w stylu glamour. Ozdobny, francuski żyrandol, stylizowane krzesło z podobizną Marylin Monroe i nowoczesne meble ubrano w czerń i biel. Projekt: Magdalena Konochowicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 08 kwi 2015 11:32 (aktualizacja: 17 kwi 2015 12:56)

Czarno-biała kuchnia. 15 eleganckich aranżacji z polskich domów

Biel i czerń - ta kombinacja barw jest niemal gwarantem eleganckiej kuchni. Zobaczcie jak prezentuje się w polskich domach.

Czerń i biel to duet kontrastów, które idealnie ze sobą harmonizują. Kompozycja dwóch, najbardziej uniwersalnych barw wprowadza do wnętrza element elegancji, ale także umożliwia ich dalsze zestawianie z innymi kolorami. Jak powszechnie wiadomo - kolory czarny i biały pasują do każdej innej barwy.

Czarno-białą kuchnię możemy ożywić akcentem w postaci turkusu, czerwieni czy limonkowej zieleni - wszystkie będą wyglądać idealnie. Co więcej, biel i czerń pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych mebli, jak i klasycznych, zdobnych form. Białe, frezowane fronty zwieńczone czarnym blatem będą najlepszym przykładem klasycznej elegancji, z kolei minimalistyczne, gładkie fronty na wysoki połysk w czerni i bieli, wprowadzą do wnętrza futurystyczny klimat.

Urządzając czarno-białą kuchnię, zazwyczaj stawiamy na dominację bieli, gdyż powiększa ona przestrzeń i jest "łatwiejszym" kolorem, jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku. Białe meble możemy zestawić z czarnymi blatami czy np. czarną ścianą nad powierzchnią roboczą. Możemy również skomponować białą zabudowę kuchenną z czarną wyspą lub stołem jadalnianym.

Decydując się na większe powierzchnie w kolorze czarnym pamiętajmy o tym, że brudzą się one bardziej niż te białe i będą wymagały od nas większego poświęcenia na pielęgnację. Odwdzięczą się jednak elegancką, dystyngowaną prezencją, zarówno w połysku jak i w macie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA