Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancka kuchnia, w której czerń i biel zyskały połyskującą powierzchnię. Uniwersalne barwy zestawione z piękną, szklaną mozaiką nad blatem i stalowym, dekoracyjnym oświetleniem. Pazura aranżacji dodaje fototapeta z artystycznym zdjęciem w czerni i bieli. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Elegancka kuchnia, w której czerń i biel zyskały połyskującą powierzchnię. Uniwersalne barwy zestawione z piękną, szklaną mozaiką nad blatem i stalowym, dekoracyjnym oświetleniem. Pazura aranżacji dodaje fototapeta z artystycznym zdjęciem w czerni i bieli. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 sty 2015 10:19 (aktualizacja: 30 sty 2015 09:49)

Czarno-biała kuchnia. Najpiękniejsze realizacje z polskich domów

Czerń i biel - kolory przeciwstawne, a jednak uzupełniające się nawzajem jak żadne inne zestawienie barw. Chętnie sięgamy po nie urządzając kuchnię. Zobaczcie z jakim skutkiem!

Czerń i biel to duet będący synonimem szyku i elegancji. Kontrastujące ze sobą uniwersalne barwy idealnie współgrają i budują we wnętrzu atmosferę wytworności. Przestrzeń kuchni nie jest wyjątkiem od tej reguły. Czarno-biała zabudowa nada naszej kuchni szykowny charakter, a co ważniejsze, będzie ponadczasową dekoracją, opierając się przemijającym modom i trendom. 

Z przewagą czerni czy bieli?

Zestawiając ze sobą biel i czerń, rzadko kiedy wybieramy idealną równowagę pomiędzy kolorami. Najczęściej jedna z barw - zazwyczaj biel - jest elementem dominującym. Za przewagą bieli przemawia szereg aspektów: optycznie powiększa ona przestrzeń i rozświetla wnętrze. Idealnie sprawdzi się w niewielkich kuchniach, które dominacja czerni mogłaby całkowicie przytłoczyć. Biel ma również jedną zasadniczą zaletę - łatwiej jest utrzymać ją w czystości.

Na białe kuchnie z czarnym akcentem decydować się powinni właściciele małych domów, którym zależy na wizualnym powiększeniu przestrzeni oraz osoby ceniące sobie neutralne rozwiązania. Kuchnia z mocnym zaznaczeniem koloru czarnego będzie się z kolei pięknie prezentować w większych domach, kreując nieco awangardowy charakter. Jest zatem rozwiązaniem odważniejszym, bardziej ekstrawaganckim. Pamiętajmy jednak, że na czarnych powierzchniach osiadający na meblach kurz jest bardzo mocno eksponowany. 

Na wiele sposobów

Zestawiając ze sobą czerń i biel mamy do wyboru kilka rozwiązań. Popularnym sposobem na łączenie tych dwóch kolorów jest zwieńczenie białych mebli czarnym blatem. W klasycznych kuchniach czarne mogą być również dekoracyjne uchwyty, zdobiące fronty. Ciekawie wyglądają również górne i dolne szafki wykonane w dwóch różnych kolorach, a jeszcze bardziej intrygujące są górne szafki wykonane w dwóch rzędach, z czego jeden z nich jest wykończony na czarny, a drugi na biało.

Odważnym rozwiązaniem jest pomalowanie na czarno ściany w kuchni, na której tle pięknie wyeksponowane stoją białe meble. Jeżeli planujemy kuchnię z wyspą, mebel ten możemy wykonać w czerni lub bieli, a towarzyszącą mu zabudowę w kontrastującym kolorze. 

W naszej galerii prezentujemy 12 realizacji z polskich domów. Zobaczcie co proponują projektanci!

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA