Czarny jest również francuski żyrandol i stylizowany stół, do którego dobrano biało-czarne ozdobne krzesła. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Czarny jest również francuski żyrandol i stylizowany stół, do którego dobrano biało-czarne ozdobne krzesła. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
24 paź 2014 12:24

Czarno-biała kuchnia. Zobacz jak wygląda w polskich domach

Czerń i biel w kuchni to połączenie, które sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Uniwersalne, kontrastujące barwy gwarantują niesamowity efekt.

Aranżacja kuchni może być nowoczesna, klasyczna, w stylu glamour lub prowansalskim. Szafki mogą być wykończone na połysk, z matową powierzchnią, gładkie lub frezowane czy rzeźbione. Wybierać możemy pomiędzy tradycyjnymi meblami, a wysoką zabudową.

Ostatecznie to jednak kolor w kuchni gra pierwsze skrzypce. Decydując się na aranżację w monochromatycznej kombinacji bieli z czernią zyskamy wnętrze, które niezależnie od rodzaju mebli, będzie zachwycać elegancją i wytwornością.

Czarno-biała kuchnia to modne rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się Polacy. Co jednak istotne, nawet gdy moda na monochrom w kuchniach minie, wnętrza wykończone w tych kolorach nadal będą wyglądały dobrze. Zarówno czerń, jak i biel to kolory uniwersalne, ponadczasowe, a dzieki temu "bezpieczne".

Sposobów na zestawienie ich ze sobą jest kilka. Najczęściej spotkamy aranżacje, w których dominuje biel, a czarny jest na przykład tylko blat kuchenny, żyrandol nad stołem czy też sam stół. Popularnym rozwiązaniem jest również czarna ściana nad blatem, coraz częściej w postaci lacobelu lub szkła hartowanego. Rzadziej spotykamy czarne meble kuchenne, choć i te są coraz popularniejsze.

Pamiętajmy, że w małych wnętrzach rozsądniej jest postawić na przewagę bieli, tak aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciasne i przytłaczające. Właściciele większych kuchni mogą pozwolić sobie na odważniejsze operowanie czernią i - na przykład - wykończyć nią całą ścianę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH