Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Małe kuchnie

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 25 lut 2009 22:02

Do małej kuchni

W twojej kuchni ciężko się nawet obrócić? Mamy dla ciebie rozwiązania, które znacznie ułatwią ci życie

W małej, otwartej kuchni sprawdza się lekki, mobilny stół. W tym przypadku dodatkową i cenną zaletą są opuszczane oba końce stołu – po ich podniesieniu powstaje naprawdę duży blat. Ustawiony na linii kuchni i pokoju jest stolikiem śniadaniowym, po rozłożeniu jadalnią, także miejscem do pracy lub zabaw dla najmłodszych. (proj.: arch. J. Makander).

Mała kuchnia
fot. Archiwum

W futurystycznej kuchni równie niezwykłe jest miejsce do szybkich posiłków. To okrągły stolik i dodatkowe blaty o nieregularnej formie zajmujące skraj zabudowy. Stolik ma regulowaną wysokość – na najniższym i najwyższym poziomie wpasowuje się w wyokrąglenie skośnie umocowanych blatów, które zwiększają jego powierzchnię. (proj.: arch. P. Grzywacz).

Archiwum
fot. Archiwum

Pod oknem, w miejscu przeznaczonym na parapet, umieszczony został poszerzony blat o zaokrąglonym boku. Tym samym tradycyjny parapet zamienił się w niewielki, ale przydatny stolik śniadaniowy. Pod nim sprytnie chowa się grzejnik. (proj.: arch. M. Borzyszkowska).

Archiwum
fot. Archiwum

Dwupoziomowa okrągła bryła zajmuje centralną część kuchennego aneksu. Niższy blat, poza oczywistą funkcją stolika, z powodzeniem służy jako blat roboczy, wyższy – imituje barek. Nasycone, przeciwstawne kolory akcentują różne zadania mebla. Brak kantów sprzyja dowolności ustawienia krzeseł. (proj.: arch. M. Golińska).

Małe kuchnie
fot. Archiwum

Na niespełna 5 m2 powierzchni kuchni nie zmieściłby się żaden stolik. Rozwiązaniem okazał się prosty, składany blat przytwierdzony do parapetu. Jest niemal niewidoczny i nie zajmuje cennego miejsca. Po podniesieniu i oparciu na podporze staje się stabilnym stolikiem śniadaniowym i blatem roboczym. (proj.: arch. J. Markowska).

Na niespełna 5 m2 powierzchni kuchni nie zmieściłby się żaden stolik. Rozwiązaniem okazał się prosty, składany blat przytwierdzony do parapetu. Jest niemal niewidoczny i nie zajmuje cennego miejsca. Po podniesieniu i oparciu na podporze staje się stabilnym stolikiem śniadaniowym i blatem roboczym. (proj.: arch. J. Markowska)
fot. Archiwum

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA