• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lut 2009 22:02

Do małej kuchni

W twojej kuchni ciężko się nawet obrócić? Mamy dla ciebie rozwiązania, które znacznie ułatwią ci życie

W małej, otwartej kuchni sprawdza się lekki, mobilny stół. W tym przypadku dodatkową i cenną zaletą są opuszczane oba końce stołu – po ich podniesieniu powstaje naprawdę duży blat. Ustawiony na linii kuchni i pokoju jest stolikiem śniadaniowym, po rozłożeniu jadalnią, także miejscem do pracy lub zabaw dla najmłodszych. (proj.: arch. J. Makander).

Mała kuchnia
fot. Archiwum

W futurystycznej kuchni równie niezwykłe jest miejsce do szybkich posiłków. To okrągły stolik i dodatkowe blaty o nieregularnej formie zajmujące skraj zabudowy. Stolik ma regulowaną wysokość – na najniższym i najwyższym poziomie wpasowuje się w wyokrąglenie skośnie umocowanych blatów, które zwiększają jego powierzchnię. (proj.: arch. P. Grzywacz).

Archiwum
fot. Archiwum

Pod oknem, w miejscu przeznaczonym na parapet, umieszczony został poszerzony blat o zaokrąglonym boku. Tym samym tradycyjny parapet zamienił się w niewielki, ale przydatny stolik śniadaniowy. Pod nim sprytnie chowa się grzejnik. (proj.: arch. M. Borzyszkowska).

Archiwum
fot. Archiwum

Dwupoziomowa okrągła bryła zajmuje centralną część kuchennego aneksu. Niższy blat, poza oczywistą funkcją stolika, z powodzeniem służy jako blat roboczy, wyższy – imituje barek. Nasycone, przeciwstawne kolory akcentują różne zadania mebla. Brak kantów sprzyja dowolności ustawienia krzeseł. (proj.: arch. M. Golińska).

Małe kuchnie
fot. Archiwum

Na niespełna 5 m2 powierzchni kuchni nie zmieściłby się żaden stolik. Rozwiązaniem okazał się prosty, składany blat przytwierdzony do parapetu. Jest niemal niewidoczny i nie zajmuje cennego miejsca. Po podniesieniu i oparciu na podporze staje się stabilnym stolikiem śniadaniowym i blatem roboczym. (proj.: arch. J. Markowska).

Na niespełna 5 m2 powierzchni kuchni nie zmieściłby się żaden stolik. Rozwiązaniem okazał się prosty, składany blat przytwierdzony do parapetu. Jest niemal niewidoczny i nie zajmuje cennego miejsca. Po podniesieniu i oparciu na podporze staje się stabilnym stolikiem śniadaniowym i blatem roboczym. (proj.: arch. J. Markowska)
fot. Archiwum

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Karol, 2013-08-19 22:22:18

  Gdzie można kupic stolik - ten z pierwszego zdjęcia proj.: arch. J. Makander ? niebieska aranżacja kuchni

  bardzo ładnie się prezentuje i chciałbym taki nabyć ale nie wiem gdzie szukać
 • magda, 2009-10-16 17:44:14

  jedyną treścią tego artykułu jest to, że stół w kuchni może być składany. Bo blatu nad kaloryferem nie polecam wieszać..

  żółto-niebieska aranżacja jest potworna..
 • Kiwaczek, 2009-02-26 10:43:46

  O, a tu w odróżnieniu od poprzednich artykułów pojawiła się sytuacja chociaż trochę zbliżona do rzeczywistości:) Nie wybieramy spośród kosmicznych lamp za dziesiątki tysięcy zł, ale szukamy rozwiązania jak sprawić by nieznośnie mała kuchnia stała się chociaż mniej nieznośna:) Chyba jednak wolę wybierac wirtualnie designerskie lampy. Małe kuchnie są takie smutne
 • Malina, 2009-02-26 08:50:16

  Niezłe pomysły, praktyczne

POLECAMY W SERWISACH