• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 kwi 2011 13:10

Dodaj wyspie lekkości... - więcej światła

Kilka sposobów, by wyspa stała się lżejsza, nie tracąc nic z praktycznych aspektów.

To obiekt pożądany w kuchni, o niezliczonych możliwościach, ale duży i wizualnie ciężki. By nadać jej lżejszego wyglądu, warto wykorzystać światło, także odbite w połyskujących i lustrzanych powierzchniach.

Kolekcja mebli Milly firmy Stosa. Uwagę zwraca wyspa z sinusoidalnymi powierzchniami frontów i bocznych ścianek korpusów, która... przegląda się w wysokiej, częściowo lustrzanej zabudowie. Szkło (dostępne w wielu kolorach i dekoracjach) dodaje lekkości zarówno jej, jak i całej kuchni.

Stosa
fot. Stosa

Okap jak żyrandol - Od góry wyspę powinien oświetlać okap, np. przypominający salonową lampę. Model Kaleidos firmy Faber jest wykonany ze stali szlachetnej i tkaniny. Podczas pracy część pochłaniająca opuszcza się nad płytą grzejną (tak jak na zdjęciu powyżej, w kuchni Milly firmy Stosa). Cena: 6.999 zł (śr. 60 cm)

Faber
fot. Faber

Oszczędne diody - Diody to najbardziej oszczędne żarówki, polecane do dekoracyjnego oświetlania m.in. wysp. Oprawy wpuszczane Serena LED z linii GTV (sprzedaż: Werkpol) występują w dwóch rodzajach korpusu – przezroczysty i biały oraz dwóch wersjach barwy światła – białej ciepłej i białej zimnej. Każda oprawka zawiera aż 15 diod, pozwalając na perfekcyjne oświetlenie wybranych powierzchni. Cena: ok. 45 zł.

' title=
fot. Serena

Lśniące fronty - Połyskujące drzwiczki odbijają światło, przez co meble, w tym wyspa, są wizualnie lżejsze, a pomieszczenie – bardziej przestronne. Ciepłe w dotyku, akrylowe fronty kuchni Cyane (w kolorze metalizowanego błękitu) firmy Mobalpa sprawiają wrażenie wykonanych ze szkła. Efekt wzmacniają stalowe dodatki. Cena: w zależności od projektu.

' title=
fot. Mobalpa

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH