Nowoczesna zabudowa kuchenna Fino, w której spokojne, stonowane fronty w wysokim połysku ożywia kolor żółty dodający wnętrzu pozytywnej energii. Całość spina dębowy blat (Dąb Havana Brown NB). Wycena indywidualna, Schüller.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Nowoczesna zabudowa kuchenna Fino, w której spokojne, stonowane fronty w wysokim połysku ożywia kolor żółty dodający wnętrzu pozytywnej energii. Całość spina dębowy blat (Dąb Havana Brown NB). Wycena indywidualna, Schüller.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
11 marz 2014 14:36

Drewniane kuchnie. Zobaczcie 10 pięknych aranżacji

Meble, podłoga, blat, stół. Drewno w kuchni zawsze i w każdej postaci wygląda pięknie. Zobaczcie sami!

Drewno to materiał, który będzie pasował do kuchni urządzonej w każdym stylu. Sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym, a nawet wręcz minimalistycznym wnętrzu. A już na pewno w klimatach inspirowanych Skandynawią czy rustykalnych. Zawsze i do każdej kuchni wprowadzi ciepły, przytulny klimat. Zapewni jej także elegancki, ładny wygląd. Co ważne – drewno bez problemu komponuje się z większością materiałów wykończeniowych. Będzie więc równie dobrze pasowało do betonu, kamienia lub cegły.

Drewno w kuchni może być stosowane na co najmniej kilka różnych sposobów. Pierwszy – meble. Z drewna możemy wykonać całą zabudowę lub tylko wykończyć nim część frontów. Pierwsze rozwiązanie znacznie częściej znajdziemy w klasycznych kuchniach, drugie zaś w nowoczesnych aranżacjach, gdzie drewno wprowadza się, aby ocieplić chłód bieli czy elementów ze stali.

Drewno świetnie sprawdza się również na kuchennych blatach. Wprawdzie o taki blat trzeba będzie dbać bardziej niż o kamienny, ale impregnacja nie jest trudna i nie powinna sprawić żadnych problemów. Powinniśmy tylko o niej pamiętać.

Kolejnym miejscem, w którym może pojawić się drewno jest podłoga. W tym przypadku także niezbędne będą regularne zabiegi impregnacji. Drewnem można wykończyć całą podłogę lub tylko jej fragment na przykład w miejscu, gdzie znajdzie się jadalnia. To materiał, który stworzy ładny duet z popularnymi płytkami gresowymi czy kamieniem. W otwartej strefie dziennej, gdzie przenika się kuchnia i jadalni taka podłoga będzie wyglądała ciekawie i estetycznie.

Na koniec jeszcze propozycja dla osób, które mają już gotową kuchnię i nie chcą w niej wymieniać żadnych „stałych” elementów. Zawsze przecież możemy kupić fajny drewniany stół w komplecie z równie fajnymi krzesłami.

Decydując się na drewno pamiętajmy jednak, że nie wszystkie gatunki można stosować w kuchni. Zawsze warto wybierać gatunki trwałe i odporne na wilgoć. Eksperci polecają drewno egzotyczne między innymi tek, merbau, iroko, a z krajowych dąb lub buk.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-12 10:14:11

    ciekawe propozycje!

POLECAMY W SERWISACH