Urządzenie jadalni w neutralnych kolorach to niezwykle praktyczne posunięcie. Taka transparentna strefa bez problemu dopasuje się do salonu i kuchni nawet po zmianie ich wystroju.  Projekt: Monika i Adam Brokinkowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Urządzenie jadalni w neutralnych kolorach to niezwykle praktyczne posunięcie. Taka transparentna strefa bez problemu dopasuje się do salonu i kuchni nawet po zmianie ich wystroju. Projekt: Monika i Adam Brokinkowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
22 wrz 2014 15:30

Duża jadalnia: dla 8, 10 i 12 osób

Posiadanie dużej jadalni to prawdziwy komfort, szczególnie gdy mamy dużą rodzinę lub prowadzimy towarzyski tryb życia. W naszej galerii prezentujemy przykłady dużych jadalni, podejrzane w domach Polaków. Zobaczcie koniecznie!

O ile urządzenie standardowej jadalni dla 4 czy 5 osób nie stanowi większego problemu (zawsze znajdzie się miejsce na niewielki stolik i krzesła), o tyle ulokowanie w domu dużego stołu nie jest już takie łatwe.

Jeśli więc chcemy mieć dużą jadalnię najlepiej uwzględnić to już w fazie projektowania ewentualnego domu czy mieszkania. Na tym etapie możemy przeznaczyć na jadalnię nawet osobne pomieszczenie, chociaż najpopularniejszym rozwiązaniem jest otwarta przestrzeń kuchenno-jadalniana lub jadalniano-salonowa. Urządzając ją należy pamiętać, aby meble i dodatki harmonizowały z wystrojem pomieszczeń z nią graniczących.

To, że nie mamy dużego wnętrza jadalnianego wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z jednoczesnego przyjmowania większej liczby gości. Rozwiązaniem jest stół rozkładany, który na co dzień zajmuje niewiele miejsca, natomiast po rozłożeniu dostosowuje się do potrzeb dziesięciu i więcej biesiadników. Oczywiście nie można zapomnieć o kupieniu większej ilości krzeseł dla gości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH