Górne szafki wpasowano w przestrzeń pomiędzy wysoką zabudową i prostopadłą ścianą. Zyskały one wykończenie w kolorze ekspresyjnej fuksji. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Górne szafki wpasowano w przestrzeń pomiędzy wysoką zabudową i prostopadłą ścianą. Zyskały one wykończenie w kolorze ekspresyjnej fuksji. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
13 lut 2015 11:51

Górna zabudowa kuchni - 14 pomysłów z polskich domów

Górne szafki w kuchni to idealny sposób na przechowywanie sprzętów kuchennych, przy znikomym zużyciu powierzchni użytkowej. To także idealny sposób udekorowania wnętrza.

Sposobów na górną zabudowę kuchni jest wiele. Ten element umeblowania wnętrza jest mocno wyeksponowany na wzrok domowników i ewentualnych gości. Warto zatem poświęcić mu nieco uwagi, aby stał się prawdziwą dekoracją wnętrza.

Można wykonać je w takim samym kolorze jak zabudowę dolną, ale można również poeksperymentować z innymi barwami. Ciekawie prezentują się szafki górne w kontrastujących z dolną zabudową kolorach. Interesujący efekt wizualny stworzą także szafki wykonane w barwie identycznej lub pokrewnej jak ściana nad blatem. Warto pobawić się odrobinę fakturami powierzchni.

Jeśli - na przykład - wykończyliśmy dolne szafki w macie, górne zróbmy na wysoki połysk, jeśli ścianę nad blatem przesłonięto szkłem lacobel, szafki zróbmy matowe. Zestawienie ze sobą powierzchni w zróżnicowany sposób odbijających światło nada wnętrzu odrobinę fantazji, a pozwoli uniknąć efektu pstrokatej przesady. 

Jeszcze innym rozwiązaniem są dwa rzędy górnych szafek. Te na dole przeznaczyć możemy na przechowywanie podręcznych sprzętów codziennego użytku - w szafkach pod sufitem możemy natomiast schować przedmioty, po które sięgamy rzadko. Warto wykonać niższy rząd z nieco płytszych szafek, a w dnie górnego pasma zainstalować oświetlenie powierzchni roboczej. 

W naszej galerii prezentujemy 14 realizacji z polskich domów. Zobaczcie pomysły na górne szafki!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH