• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 cze 2013 10:19

Gotów do pracy

Nie bez kozery kuchenne blaty nazywamy roboczymi. Na nich skupia się cały ciężar kuchennych prac i to one najbardziej narażone są na wypadki przy pracy – zarysowania, uderzenia, zaplamienia.

Lekka i świeża jak morska bryza. Zabudowa w kształcie litery U gwarantuje ergonomie i komfort prac kuchennych. Funkcjonalny półwysep wyposażony w szuflady także od strony salonu. Wizualna przeciwwagę dla strefy gotowania stanowi lekki blat baru śniadaniowego. Fronty z MDF o gr. 22 mm ze zintegrowanymi uchwytami, szafki górne wyposażone w system bezuchwytowy. Blat na bazie laminatu HPL (gr. 3,6 cm), dekor imitujący strukturę kamienia. Kolekcja „Magma” firmy Atlas Meble Kuchenne.

Meble kuchenne
fot. Atlas Meble Kuchenne

Unico Artico – blat laminowany z powłoka antybakteryjna DUROPAL MicroPLUS®, bezpieczne substancje czynne na stałe wtopione w jego powierzchnie gwarantują ochronę przed bakteriami; dekor Artico rodem z krainy lodu i śniegu polecany do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz, jednocześnie daje wrażenie przytulności; gr. 3,8 cm, wymiary arkusza 410x120 cm; cena: ok. 257 zł/ arkusz sprzedawany także w ½ dł. arkusza), Pfeiderer.

Blat kuchenny
fot. Pfeiderer
Uniwersalny laminat
Blaty laminowane produkowane są z płyty wiórowej wykończonej w procesie postformingu laminatem HPL z warstwa dekoracyjna. Niemal nieograniczone możliwości wzornicze sprawiają, ze bez trudu znajdziemy blat w dekorze drewnopodobnym, odwzorowującym rysunek kamienia, wygląd metalu, tkaniny, betonu, fantazyjny, np. z motywem orystycznym albo kolorowy.
Zaawansowany poziom wzorniczy dekorów idzie w parze z oryginalnymi strukturami powierzchni, która może być gładka, a nawet idealnie gładka z połyskiem jak polerowany kamień, albo matowa, lekko chropowata oddająca strukturę drewna. Blaty laminowane dobrze sprawdzają się w codziennej eksploatacji: są odporne na zarysowania, ścieranie czy uderzenia. Jednak aby przez długi czas zachowały nienaganny wygląd, podczas codziennych prac kuchennych nie należy zapominać o desce do krojenia oraz podstawce pod gorący garnek.
Blaty laminowane maja także specjalne zabezpieczenie przeciwwilgociowe, a wiec nie ma obawy przed pęcznieniem płyty, gdy na blat rozleje się woda lub napój, a wśród najnowszych propozycji producentów są także blaty z powłoka antybakteryjna. Rożne szerokości arkuszy oraz sposoby wykończenia krawędzi dają możliwość zastosowania blatów laminowanych do zwieńczenia zabudowy przyściennej, a także wyspy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH