Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Cienki biały blat stołowy wsparto na solidnych drewnianych nogach, do stworzyło ciekawy efekt wizualny, oparty na kontraście. Stołowi towarzyszą eamesowskie krzesła. Fot. LePukka

Cienki biały blat stołowy wsparto na solidnych drewnianych nogach, do stworzyło ciekawy efekt wizualny, oparty na kontraście. Stołowi towarzyszą eamesowskie krzesła. Fot. LePukka
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 28 lip 2016 07:49

Jadalnia jak marzenie: świetne pomysły na meble

W jadalni - podobnie, jak w kuchni czy salonie - modne są nowoczesne proste formy i meble łączące różne kolory i materiały. Zobaczcie przykłady najmodniejszych mebli.

Jakie meble wybierać chcąc urządzić nowoczesną jadalnię? Przede wszystkim pamiętajmy, że obecnie panuje trend na prostotę i geometrię.

Na jakiś czas powinniśmy pożegnać się z rzeźbionymi, stylizowanymi nogami na rzecz prostych podstaw. Nie oznacza to jednak, że muszą one być banalne. Modne są ciekawe geometryczne kształty lub nóżki metalowe, tworzące kontrast z siedziskiem krzesła czy stołowym blatem. Sam blat może być klasyczny - drewniany, ale również szklany lub pomalowany np. na biało. 

Zestawianie klasycznego koloru drewna z bielą, czernią bądź szarościami w połysku lub macie to kolejna zauważalna tendencja. Warto przy tym zaznaczyć, że drewno pozostaje ciągle modne i świetnie komponuje się ze wspomnianymi kolorami i fakturami. Z kolei wspomniana moda na geometrię przejawia się w asymetrycznie podzielonych frontach czy oryginalnych kształtach całych mebli. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA